Hubená výhra. Plzeň se díky Čišovskému dotáhla na čelo

29. 10. 2012 19:11
Viktoria vyhrála v lize poprvé od září a přiblížila se na rozdíl jednoho bodu Jablonci, Spartě a Olomouci.
Čišovský a Horváth zajistili Plzni důležité tři body.
Čišovský a Horváth zajistili Plzni důležité tři body. | Foto: CPA - Eduard Erben

České Budějovice - Situace na čele Gambrinus ligy snad nemůže být zamotanější. K vedoucímu triu Jablonec, Sparta, Olomouc se po dohrávce 12. kola přiblížila na rozdíl jednoho bodu plzeňská Viktoria, která dokázala zvítězit v Českých Budějovicích nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Jedinou branku utkání vstřelil již v 17. minutě po standardní situaci Pavla Horvátha slovenský stoper Marian Čišovský. Jihočeši byli dopředu neškodní, a tak si svěřenci trenéra Pavla Vrby celkem v poklidu došli pro tři body.

Vrba: Už jsme hráli lepší zápasy

"Jsme velmi rádi, protože tady na jihu Čech většinou body ztrácíme. Bohužel jsme dali zase jen jeden gól, těžko říct, čím to je. Dobře, že jsme vzadu udrželi nulu, ten jeden gól totiž dáme vždycky," uvedl v pozápasovém televizním rozhovoru obránce Plzně David Limberský.

"Přiznejme si, že jsme už hráli lepší zápasy, v nich jsme ale zase nezískali tři body. V koncovce nám chybí štěstí, možná trošku umění a také pohoda," doplnil trenér Vrba.

Maximálně jeden gól v soutěžním zápase vstřelila Plzeň pošesté za sebou. Nepomohl ani nečekaný tah kouče Vrby, který do základní sestavy zařadil místo trápícího se střelce Bakoše mladé křídlo Davida Štípka.

Podprůměrné utkání bez vyložených šancí

Jemu se ale v ofenzivě přiliš nedařilo, stejně jako na hrotu operujícímu Michalu Ďurišovi. Plzeň diktovala tempo hry, ale velké šance si tentokrát připravit nedokázala. V sedmnácté minutě zahrával trestný kop z pravé strany Horváth, Štípek hlavou prodloužil na zadní tyč, kde dorážel k tyči osamocený Čišovský.

Domácí, hrající bez potrestaného stopera Řepky, se ve druhé půli osmělili k výraznější útočné aktivitě, jenže ani oni se do šancí nedostávali. Hosté tak bez problémů uhájili hubené vítězství.

12. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 16. Čišovský. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Ubias. ŽK: Darida, Čišovský, Ďuriš, Kozáčik (všichni Plzeň). Diváci: 1987.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lenygel, Machovec - Sandro (46. Klesa), Benát, Javorek (73. Markovič), Rýdel, Táborský - Řezníček (87. Petráň). Trenér: Soukup.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Ševinský, Limberský - Rajtoral (87. Zeman), Horváth, Darida, Kolář (88. Hejda), Štípek (68. Bakoš) - Ďuriš. Trenér: Vrba.

1. Jablonec 12 6 5 1 22:11 23
2. Sparta 12 7 2 3 19:11 23
3. Olomouc 12 6 5 1 17:9 23
4. Plzeň 12 6 4 2 20:10 22
5. Slavia 12 4 6 2 16:11 18
6. Brno 12 5 3 4 18:20 18