Horváth před Lyonem: Snad už tu Spartu v hlavě nemáme

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 3. 2014 18:00
Fotbalisté Plzně berou jako jednu z motivací na čtvrteční duel Evropské ligy s Lyonem také snahu odčinit nevydařený výkon z posledního ligového duelu se Spartou.
Pavel Horváth věří, že hráči Viktorie už na výkon z nedělního šlágru na Spartě zapomněli a že v Lyonu budou hrát lepší fotbal.
Pavel Horváth věří, že hráči Viktorie už na výkon z nedělního šlágru na Spartě zapomněli a že v Lyonu budou hrát lepší fotbal. | Foto: Dalibor Sosna

Lyon - Fotbalisté Plzně berou jako jednu z motivací na čtvrteční duel Evropské ligy s Lyonem také snahu odčinit nevydařený výkon z posledního ligového duelu se Spartou.

Ví, že v důležitém utkání jara zklamali své fanoušky porážkou 0:1 i výkonem, proto nyní proti Lyonu touží po nápravě.

"Je to pro nás trochu i motivace. Každý zápas chceme hrát dobře, ale teď se nám to bohužel moc nepovedlo, tak snad proti Lyonu zas najedeme na naše dobré výkony," věří Milan Petržela, který kvůli karetnímu trestu o duel se Spartou přišel.

"Vždy je to nepříjemné sledovat zápas jen z tribuny, zvláště když kluci prohrávali. Zda se teď vrátím na hřiště ale ještě nevím, záleží na trenérovi," dodal.

Horváth: Snad předvedeme jiný výkon

Také kapitán Pavel Horváth věří, že proti Lyonu předvede Plzeň jiný výkon než proti Spartě.

"Doufám, že už Spartu v hlavách nemáme. Promluvili jsme si o tom a teď už řešíme jen Lyon. Je to jiná soutěž a věřím, že předvedeme i jiný výkon," řekl Horváth novinářům při odletu z pražského letiště.

Jako pozitivní motivaci bere duel se Spartou také brankář Petr Bolek.

"Z našeho pohledu to byl opravdu špatný zápas. Moc jsme toho neukázali. Možná by nám to ale teď mohlo pomoc, protože se semkneme a budeme se snažit to odčinit," tuší Bolek.

Bolek: Budeme v jejich očích outsider

Na druhou stranu si však hráči Plzně jsou vědomi, že je v Lyonu nečeká snadný úkol, i když česká veřejnost současný Lyon spíše podceňuje, jelikož Olympique už není tým týmem, který před čtyřmi lety hrál semifinále Ligy mistrů.

"Očekává se, že směrem dopředu nebudou tak silní jako Šachtar, ale zdání může klamat. Možná teď není Lyon ta úplná špička jako dřív, ale pořád má velké jméno a je to velkoklub. Sebevědomí jim určitě zůstalo. My budeme v jejich očích outsideři," míní Bolek.

Kvalitou sice prý hráči Lyonu mírně zaostávají za brazilskými míčovými kouzelníky Šachtaru, ovšem podle Petržely budou o to nepříjemnější v soubojích.

"Trenér na ně určitě něco vymyslí"

"Jsou silní na míči. Hrají kombinačně, ale zároveň tam mají i důrazné hráče jako je třeba Gomis. Bude to s nimi v soubojích těžší než se Šachtarem," míní plzeňský záložník.

Hlavní síla Lyonu je po stranách hřiště, kde jejich krajní beci hodně podporují ofenzivu. "Všichni hráči jsou hodně dynamičtí. Beci hrají hodně vysoko a posílají hodně centrů do vápna. Trenér na ně ale určitě něco vymyslí," dodal Petržela.

Brankář Bolek se rovněž obával nepříjemných střel v podání záložníka Clémenta Greniera, ten však kvůli zranění nakonec nenastoupí.

"To je dobře. Jeho střely jsou podle videa nepříjemné. Padá mu to tam i z 30 metrů. Stále tam však mají dost nebezpečných hráčů. Hlavně Lacazette je dost šikovný. Malý útočník, který je schopen celou akci udělat sám," dodal Bolek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy