Horník skončil ve střížkovské Bohemce. Kapr ani neví proč

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 4. 2013 16:15
Ivan Horník už nepracuje pro druholigový klub Bohemians Praha
Z Chomutova odešel předčasně, z Bohemians Praha jakbysmet. Ivan Horník ne a ne znovu zapustit kořeny
Z Chomutova odešel předčasně, z Bohemians Praha jakbysmet. Ivan Horník ne a ne znovu zapustit kořeny | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ivan Horník už není sportovním ředitelem druholigového klubu Bohemians Praha, který své zápasy hrává na Střížkově.

"Je to tak. Ivan Už u nás nepracuje. Vlastně ani nevím, proč odešel. Asi jsou ty tlaky na něj příliš velké," řekl deníku Aktuálně.cz Karel Kapr, šéf střížkovského klubu.

Ivan Horník byl hlavní postavou velké korupční aféry z roku 2004. Policejní odposlechy tenkrát potvrdily, že tehdejší ředitel Viktorie Žižkov sliboval rozhodčím úplatky prakticky před každým zápasem. Horník za to dostal podmínku, pokutu 900 000 korun a desetiletý zákaz práce ve fotbale, ale po uplynutí půlky trestu mu soud zbytek prominul.

Ivánkův comeback viděl Chomutov

Od zimy 2012 tedy působil v třetiligovém Chomutově Ale vydržel tam jen do přelomu září a října. "Důvodem mého odchodu bylo neplnění dohod o dalším rozvoji chomutovského fotbalu. Nebyla šance na realizaci plánů mládežnické akademie, fungoval jen nový stadion," vysvětloval tehdy Horník příčiny svého chomutovského konce.

Letos v lednu se objevil na Střížkově. Poskočil tak zpátky do sféry profesionálního fotbalu, do druhé ligy.

Uteklo ale jen pár týdnů, klub odehrál pouhé tři mistrovské zápasy, v nichž třikrát remizoval - a Horník od rozdělané práce opět odchází.

"Vážně nevím proč. Nikdo mu tady nic neudělal, on nikomu v podstatě taky ne," říká Karel Kapr.

Kapr: Horník se skryl do ulity

"Dva týdny mi nebral telefon, nechápu proč. Skryl se do nějaké své ulity. Po tom jeho návratu do fotbalu jsou ty tlaky na něj asi příliš velké," hledá důvod, proč Horník klub opustil.

Deník Aktuálně.cz se snaží Horníka kontaktovat už několik dní, fotbalový šíbr ale na telefonáty ani SMS nijak nereaguje.

Kapr nepočítá s tím, že by sháněl za Horníka náhradu. "Lidí je tu dost, budeme to muset zvládnout i bez Ivana."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 41 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 47 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy