Hektický přesun, divná premiéra. Připadal jsem si jak cvičená opice, říká Potočný

Stanislav Hrabě
31. 1. 2020 12:54
Nastřelil břevno, připsal si další nebezpečnou střelu a také si vysloužil pochvalu od trenéra Luboše Kozla. Tak vypadala premiéra útočníka Romana Potočného, který přestoupil ze Slovanu Liberec do Baníku Ostrava a okamžitě za svým novým týmem přiletěl na soustředění na Maltu.
Roman Potočný
Roman Potočný | Foto: ČTK

V přípravě se Baníku Ostrava moc nevede, špatné výsledky prolomil až proti domácímu FC Birkirkara (3:1) v rámci Tipsport Malta Cupu. Podílela se na tom i nová posila Roman Potočný, jenž nastoupil do prvního poločasu.

"Premiéra byla zvláštní," připouští. "Měl jsem chuť, jen škoda, že jsem nedal gól. Nastřelil jsem břevno, další střelu mi gólman chytil. Už jsem to viděl v síti," povzdechne si.

"Mám co napravovat, snad v příštím zápase branku dám, i když na tom nelpím. Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli 3:1, to se počítá. Kluci mi před zápasem říkali, že už tady máme štístko, že už konečně vyhrajeme… Jen tak dál pokračovat," vyhlíží už ligové souboje.

Trenér Luboš Kozel byl každopádně s jeho vystoupením spokojen. "Prokázal, že umí vystřelit ze střední vzdálenosti, hodně nám pomůže," spoléhá na jeho schopnosti.

Důvěra je oboustranná. "Toužil jsem změnit dres," netají rodák z Roudnice nad Labem. "Volal mi trenér Kozel, měl zájem, abych šel do Baníku. To mě přesvědčilo," odhaluje vzájemné vztahy. "Přišel jsem, abych dával branky, tak jsem se snažil. Říkal jsem klukům, že dám gól, škoda, že to tam nespadlo," přijímá úlohu střelce.

Za ostatními vyrazil na Maltu. "Jsem tu dva dny, ze začátku jsem si připadal jako cvičená opice, co všechno se okolo mě dělo. Měl jsem toho plný brejle," nepopírá, že rychlý přesun byl poněkud náročnější. "Ale je to tu hezké, hlavně trénujeme na trávě, ne na umělce," pochvaluje si.

Za Slovan Liberec vstřelil v podzimní sezoně devět gólů, nejlepším zakončovatelem Baníku byl senegalský legionář Dame Diop se šesti zásahy. Ale ten je už pryč. Přišel Roman Potočný.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy