Hektický přesun, divná premiéra. Připadal jsem si jak cvičená opice, říká Potočný

Stanislav Hrabě
31. 1. 2020 12:54
Nastřelil břevno, připsal si další nebezpečnou střelu a také si vysloužil pochvalu od trenéra Luboše Kozla. Tak vypadala premiéra útočníka Romana Potočného, který přestoupil ze Slovanu Liberec do Baníku Ostrava a okamžitě za svým novým týmem přiletěl na soustředění na Maltu.
Roman Potočný
Roman Potočný | Foto: ČTK

V přípravě se Baníku Ostrava moc nevede, špatné výsledky prolomil až proti domácímu FC Birkirkara (3:1) v rámci Tipsport Malta Cupu. Podílela se na tom i nová posila Roman Potočný, jenž nastoupil do prvního poločasu.

"Premiéra byla zvláštní," připouští. "Měl jsem chuť, jen škoda, že jsem nedal gól. Nastřelil jsem břevno, další střelu mi gólman chytil. Už jsem to viděl v síti," povzdechne si.

"Mám co napravovat, snad v příštím zápase branku dám, i když na tom nelpím. Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli 3:1, to se počítá. Kluci mi před zápasem říkali, že už tady máme štístko, že už konečně vyhrajeme… Jen tak dál pokračovat," vyhlíží už ligové souboje.

Trenér Luboš Kozel byl každopádně s jeho vystoupením spokojen. "Prokázal, že umí vystřelit ze střední vzdálenosti, hodně nám pomůže," spoléhá na jeho schopnosti.

Důvěra je oboustranná. "Toužil jsem změnit dres," netají rodák z Roudnice nad Labem. "Volal mi trenér Kozel, měl zájem, abych šel do Baníku. To mě přesvědčilo," odhaluje vzájemné vztahy. "Přišel jsem, abych dával branky, tak jsem se snažil. Říkal jsem klukům, že dám gól, škoda, že to tam nespadlo," přijímá úlohu střelce.

Za ostatními vyrazil na Maltu. "Jsem tu dva dny, ze začátku jsem si připadal jako cvičená opice, co všechno se okolo mě dělo. Měl jsem toho plný brejle," nepopírá, že rychlý přesun byl poněkud náročnější. "Ale je to tu hezké, hlavně trénujeme na trávě, ne na umělce," pochvaluje si.

Za Slovan Liberec vstřelil v podzimní sezoně devět gólů, nejlepším zakončovatelem Baníku byl senegalský legionář Dame Diop se šesti zásahy. Ale ten je už pryč. Přišel Roman Potočný.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Stovky ruských komunistů protestují v Moskvě proti výsledkům voleb

Stovky přívrženců ruských komunistů se v sobotu zapojily v centru Moskvy do protestu proti výsledkům parlamentních voleb z konce minulého týdne. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii covidu-19, policisté nicméně zatím nezakročili.

Agentura TASS uvedla, že na Puškinově náměstí se podle policie sešlo asi 400 lidí. Zpravodaj německé agentury DPA odhadl účast na zhruba tisícovku osob, podle něho je na místě množství příslušníků bezpečnostních složek a policejních kamionů. Policisté z reproduktorů pouštějí hlasitou hudbu, aby účastníci protestů neslyšeli projevy organizátorů, jinak ale proti demonstraci zatím nezasáhli.

Vládnoucí strana Jednotné Rusko ve Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, obsadí 324 z celkových 450 křesel, což znamená dvoutřetinovou většinu, která je potřebná ke změně ústavy. Komunisté (KPRF) získali 57 mandátů, třetí Spravedlivé Rusko 27, Liberálnědemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského 21 a loni založená strana Noví lidé 13. Po jednom zástupci budou mít Vlast, Strana růstu a Občanská platforma. Do parlamentních křesel usedne i pět nezávislých poslanců.

Opozice a volební pozorovatelé mají podezření, že vládnoucí strana blízká prezidentu Vladimiru Putinovi dosáhla vítězství i za pomoci podvodů. Žádají mimo jiné přepočítání elektronicky podaných hlasů, které byly podle ní systematicky falšovány.

Aktualizováno před 46 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy