Brückner zvažuje návrat k reprezentaci. Jednal s Haškem

Sport Sport, Red Spo, ČTK
4. 7. 2009 10:03
Brückner: Výjimečná situace žádá výjimečné řešení
Karel Brückner
Karel Brückner | Foto: Reuters

Praha - Trenér Karel Brückner uvažuje o návratu k české fotbalové reprezentaci. Bývalý dlouholetý kouč národního týmu to řekl listu Sport.

Už jednal s novým předsedou fotbalového svazu Ivanem Haškem, kterému se nepovedlo získat k reprezentaci Karla Jarolíma ze Slavie.

Brückner, jenž v listopadu oslaví 70. narozeniny, by nejraději pomáhal národnímu týmu v roli poradce. Není však vyloučeno, že se znovu objeví na reprezentační lavičce.

"Preferoval bych spíš tu druhou linii. Myslím si, že já bych ještě nejlépe mohl zaútočit právě z té druhé linie. A v té první už by nás bylo moc," řekl Sportu Brückner. Podle spekulací médií by mohl mužstvo převzít sám Hašek s několika spolupracovníky a pokusí se zachránit postup na mistrovství světa v roce 2010 v JAR.

Čtěte také:
Jarolím reprezentaci trénovat nebude. Definitivně
Jarolím může k reprezentaci, ale zůstane i ve Slavii

"Rýsuje se tady určitá forma spolupráce. Ale určitě jen na závěr kvalifikace, nic delšího," řekl Brückner, jenž vedl reprezentaci šest a půl roku.

Po nezdarech Rakouska v kvalifikaci měl své dny sečteny zatím jen svazový šéf Friedrich Stickler. Brückner zatím odolal.
Po nezdarech Rakouska v kvalifikaci měl své dny sečteny zatím jen svazový šéf Friedrich Stickler. Brückner zatím odolal. | Foto: Reuters

Po neúspěchu na loňském mistrovství Evropy skončil a krátce poté překvapivě nastoupil k rakouské reprezentaci, kterou opustil letos v březnu. Následně se nechal slyšet, že role hlavního kouče je pro něj uzavřenou kapitolou.

"Já jsem si původně představoval, že bych se tak nějak zezadu staral o mládežnické reprezentace, jedenadvacítku, dvacítku. Ale teď to vypadá, že bych snad ještě mohl být nápomocen i prvnímu výběru," řekl po své první schůzce s Haškem, která trvala tři hodiny.

"K žádným závěrům jsme zatím nedošli. Bylo to spíš v takové obecnější rovině. Nicméně je pravda, že reprezentace se teď ocitla ve výjimečné situaci, která si možná vyžaduje výjimečné řešení," prohlásil Brückner.

"Ten můj věk přeci jen pořád ještě začíná pouze číslicí 6... A v téhle výjimečné situaci si nějakou svoji pomoc ještě představit dokážu," dodal.

Situace kolem nového reprezentačního trenéra by měla být jasnější po úterním zasedání výkonného výboru ČMFS.

Národní tým čeká 12. srpna přípravný zápas s Belgií. Závěrečnou část kvalifikace rozehraje 5. září utkáním na Slovensku.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy