Hamšík si oholí číro, když Neapol vyhraje titul

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost
8. 8. 2015 7:00
Ještě před pár měsíci se v Neapoli trápil, vysedával na lavičce a přemýšlel o odchodu. Teď se Marek Hamšík zase usmívá.
Marek Hamšík a jeho legendární účes.
Marek Hamšík a jeho legendární účes. | Foto: Milan Kammermayer

Neapol - Ještě před pár měsíci se v Neapoli trápil, vysedával na lavičce a přemýšlel o odchodu. Teď se Marek Hamšík zase usmívá a nadšeně připravuje na novou sezonu v blankytně modrém dresu. Dokonce se zařekl, že pokud Neapol vyhraje mistrovský titul, oholí si svoje "číro", se kterým ho znají fotbaloví fanoušci po celém světě.

"Když získáme scudetto, číro si oholím. To je bez debat!" prohlásil v rozhovoru na radiu Kiss Kiss Napoli. Zároveň dodal, že podle jeho odhadů se letos o titul popere šest až sedm týmů. A ačkoli jeho Neapol v loňském ročníku skončila až šestá, bude podle Hamšíka mezi uchazeči.

"Nový trenér Maurizio Sarri s námi každý den hodně trénuje defenzivu, to se prostě musí projevit," chválí nového kouče kapitán Neapole a slovenské reprezentace. Výrazně pookřál po odchodu předchozího vládce neapolské lavičky, Rafaela Beníteze, do Realu Madrid.

Pod taktikou posedlým španělským koučem se Hamšík trápil, vysedával na lavičce, nebo se často pakoval brzo ze hřiště. Fanoušci na něj pískali a Benítez nezapomínal pokaždé zdůraznit, že nepolská ikona musí výrazně přidat. Styl hry, který mužstvu ordinuje Sarri, Hamšíkovi zjevně sedí líp. Nedávno si před novináři ulevil, jak ho těší, že konečně nemusí hrát zády k soupeřově brance.

"V Neapoli jsem zase šťastný. Dokud se mnou budou v klubu spokojení, moc rád tu zůstanu," odmítl úvahy, že by se snad po nevydařené sezoně přece jenom chystal pryč. "Čeká nás důležitý ročník, měřit se můžeme s každým," okomentoval výhledy týmu zpod Vesuvu, který prochází razantní obměnou.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy