Giaccherini je podle italských médií na cestě do Sparty. Ta údajně loví ještě Crisetiga z Boloni

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost
27. 7. 2017 15:01
Nenasytná je fotbalová Sparta v letošním přestupovém období. Jedenáctou posilou by se mohl v dohledné době stát Emanuele Giaccherini, italský záložník Neapole. A na Letné prý podle italských médií uvažují také o Lorenzu Crisetigovi z Crotone.
Emanuele Giaccherini
Emanuele Giaccherini | Foto: Reuters

Praha - Trenér Sparty Andrea Stramaccioni se zaměřil na Serii A, odkud chce získat posily pro Spartu, která trpí především ve středu pole. Média na Apeninském poloostrově jmenují v posledních dnech italského reprezentanta Emanuela Giaccheriniho, který patří do kádru Neapole. Klub jednání potvrdil pro Rai Sport.

V loňské sezoně ale odehrál jen 284 ligových minut a trenér Maurizio Sarri s ním ani v přípravě na nový ročník moc nepočítá.

Giaccherini je dvojnásobným mistrem Itálie v dresu Juventusu, odkud přestoupil do Sunderlandu. Po dvou průměrných sezonách v Premier League se ale vrátil do Itálie, kde jeho kariéru zachraňoval v Boloni trenér Roberto Donadoni. Pod jeho vedením začal křídelní hráč, který nastupuje na levé i pravé lajně, znovu vypadat jako špičkový fotbalista. 

Po loňském přestupu do Neapole se ale opět zasekl, nebyl schopný plnit taktiku kouče Sarriho a při zápasech vysedával na lavičce. Ofenzivní systém trenéra Sarriho vyžaduje, aby fotbalisté hráli na sto procent to, co jim kouč nařídí. Podobně to dělá už léta nizozemský Ajax.

Přestup do týmu vyznávajícího jinou strategii by tak dvaatřicetiletému hráči mohl prospět, Neapol navíc potřebuje peníze, kterými by pokryla zvýšené náklady na novou sezonu.

Deník Corriere dello Sport zmiňuje v souvislosti se Spartou ještě další jméno. Tím je Lorenzo Crisetig, záložník Boloni, který loňskou sezonu strávil v týmu Crotone, nováčka Serie A. Čtyřiadvacetiletý hráč nastupuje jako střední záložník, většinou s defenzivními úkoly, dokáže ale zahrát i playmakera nebo podhrotového útočníka. Právě pro jeho univerzální schopnosti si Crisetiga cenil trenér Zdeněk Zeman, když jej před dvěma lety vedl v Cagliari. Momentálně patří Crisetig Boloni.

 

Právě se děje

Další zprávy