Galatasaray Baroše uvolnil, cesta do Baníku je volná

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 2. 2013 12:45
Smlouva Milana Baroše v Galatasaray Istanbul ukončena, útočník je volným hráčem
Milan Baroš už není vázán smlouvou s Galatasarayem Istanbul. Návrat do Baníku je blizoučko
Milan Baroš už není vázán smlouvou s Galatasarayem Istanbul. Návrat do Baníku je blizoučko | Foto: Tomáš Adamec

Istanbul - Milan Baroš je o výrazný krok blíž návratu do Baníku Ostrava. Jeho smlouva s Galatasarayem Istanbul byla totiž dnes předčasně zrušena.

Nelze stále vyloučit, že Milan Baroš, který je nyní volným hráčem, neodejde do některého zahraničního klubu, ale fotbalista sám je podle všeho rozhodnut podepsat smlouvu s Baníkem Ostrava.

V Istanbulu strávil půlrok bez fotbalu, Galatasaray s ním v kádru svého A-týmu nepočítal. V "rodném" Baníku Ostrava chce 31letý útočník svou kariéru restartovat.

Dá se předpokládat, že s ostravským klubem podepíše krátkodobý kontrakt do 30. června letošního roku a pokusí se připomenout na trávnících své jméno i gólový hlad. A to tak, aby znovu vzbudil zájem o svou osobu na mezinárodním přestupním trhu a v létě našel nové atraktivní angažmá.

Paska: Smlouva je rozvázána

O rozvázání smlouvy s Galatasarayem informovaly oficiální webové stránky hráče. Píše se na nich:

Druhý nejlepší střelec reprezentační historie Milan Baroš se dnes dohodl na ukončení své smlouvy v Galatasarayi. „Byl to velmi dlouhý proces, než obě strany dospěly k tomuto nejlepšímu řešení stávající situace,“ říká majitel společnosti ISM Pavel Paska, který Milana Baroše dlouhodobě manažersky zastupuje, a dodává: „Teprve od tohoto okamžiku můžeme řešit s Milanem jeho další fotbalovou budoucnost."

Možná už během nejbližších 24 hodin by se mohlo rozhodnout, jestli přinejmenším ta jarní budoucnost bude spojena s logem Baníku Ostrava.

"Já věřím tomu, že Milan za nás na jaře hrát bude. Na kolik procent? Takhle bych to stavět nechtěl," říká Petr Šafarčík, předseda představenstva Baníku.

Z Turecka s týmem nepřiletí

"Máme s panem Paskou dohodu, že až proběhne ten první potřebný krok, rozvázání Milanovy smlouvy s Galatasarayem, tak si spolu sedneme a budeme jednat o případném kontraktu mezi Barošem a Baníkem. Já jsem teď v Praze, je možné, že se potkáme už dnes."

Ligový tým Baníku Ostrava je v Turecku, vrací se do vlasti dnes o půlnoci. "Ale že by Milan Baroš přiletěl z Turecka už s nimi, v jednom letadle, to opravdu nepředpokládám. Počítám ovšem, že se ta věc dořeší v řádu několika dní," dodává Šafarčík.

O tom, že by ve hře byla ještě nějaká konkurenční nabídka, nemá informaci. "To je spíš otázka na pana Pasku. Budeme o věci jednat. Jak už jsem zmínil: věřím, že Milan Baroš bude hrát na jaře za Baník."

Z Bazalů do Liverpoolu a zpět

Milan Baroš je po Janu Kollerovi druhým nejlepším střelcem české i československé reprezentační historie. Jako supertalent evropského fotbalu zamířil už ve 20 letech z Baníku Ostrava do FC Liverpool.

V jeho barvách mimo jiné vyhrál Ligu mistrů. V národním týmu zazářil na bronzovém Euru 2004 v Portugalsku, kde se stal nejlepším střelcem turnaje.

Posléze působil v Aston Ville, Lyonu, Portsmouthu a od roku 2008 v Galatasarayi. Tam se mu zprvu střelecky velmi dařilo, propracoval se i do Klubu ligových kanonýrů.

Zřekl se Baroš milionů?

Po návratu z Eura 2012 už ale nedostával v klubu příležitost. A v létě ani v zimě se nepodařilo najít movitého "nápadníka", který by uměl uspokojit finanční nároky Galatasaraye na odstupné i Barošovy představy o platu.

Baroš měl v Galatasarayi smlouvu platnou do 30. června letošního roku. Ta mu zabezpečovala roční příjem zhruba 68 milionů korun. Je pravděpodobné, že dnešní dohoda o rozvázání smlouvy souvisí s tím, že se Baroš zřekl peněz, které měl zinkasovat právě do konce června, ale takový bod dohody dosud nikdo nepotvrdil.

Lička: Góly určitě dávat bude!

V Baníku by měl Baroš podle všeho hrát za minimální nebo nulovou odměnu. "Věřím, že bude schopen dát gól minimálně v každém druhém zápase, ve kterém nastoupí," věří Barošovi jeho fotbalový mentor Verner Lička.

Baroš potřebuje ukázat fotbalovému světu, že je ještě tu a že nezapomněl střílet góly. V tom mu Baník může pomoci - a zároveň on jemu.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy