Francouzský trenér Blanc povolal jen devět hráčů z MS

Red Spo, ČTK
26. 8. 2010 13:40
Mimo jsou také čtyři hráči potrestaní svazem
Laurent Blanc
Laurent Blanc | Foto: Tomáš Kubánek

Paříž - Trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc do nominace na start kvalifikace o mistrovství Evropy zařadil pouze devět z třiadvaceti hráčů, kteří byli u blamáže na mistrovství světa.

Za neúspěch v JAR byli potrestáni vynecháním z nominace pro přípravu s Norskem, nyní však má Blanc až na čtyři hráče s vyšším trestem k dispozici téměř celý kádr svého předchůdce Raymonda Domenecha.

Rozhodl se však povolat pouze necelou polovinu z nich.

Čtěte také:
Rebel Anelka bude za skandál na MS pykat 18 zápasů
Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka
Nešťastný Blanc: Sebrali jste mi opory. S kým mám hrát?

Nominovat nemohl kapitána z JAR Evru, útočníka Anelku a záložníky Toulalana a Ribéryho, kteří dostali za bojkot tréninku na šampionátu a rozmíšku trest zákazu startů od dvou do osmnácti zápasů.

Před některými hráči z kádru pro MS dal trenér přednost mladíkům, kteří se osvědčili v nedávné přípravě s Norskem. Jen do branky povolal všechny tři gólmany z MS Llorise, Carrassa a Mandandu.

Spolu s nimi se do reprezentace vrací i trojice z Arsenalu Sagna, Clichy a Diaby, Malouda z Chelsea, Valbuena z Marseille a Alou Diarra, jehož Blanc dobře zná z Bordeaux. Nový trenér národního týmu naopak opomenul jiného svého bývalého svěřence Gourcuffa. Po téměř čtyřech letech se pak do národního týmu vrací Louis Saha, který naposledy reprezentoval v listopadu 2006 proti Řecku. Vůbec poprvé se v nominaci objevil dosavadní reprezentant do 21 let Kevin Gameiro z Lorientu.

Francie vstoupí do kvalifikace 3. září s Běloruskem, o čtyři dny později se představí v Sarajevu proti Bosně a Hercegovině.

Nominace Francie na kvalifikaci o ME:

Brankáři: Carrasso (Bordeaux), Lloris (Lyon), Mandanda (Marseille).
Obránci: Rami (Lille), Mexes (AS Řím/It.), Sakho (PSG), Trémoulinas (Bordeaux), Clichy, Sagna (oba Arsenal/Angl.).
Záložníci: L. Diarra (Real Madrid/Šp.), M'Vila (Rennes), Diaby (Arsenal/Angl.), A. Diarra (Bordeaux), Malouda (Chelsea/Angl.), Valbuena (Marseille).
Útočníci: Benzema (Real Madrid/Šp.), Rémy (Marseille), Ménez (AS Řím/It.), Hoarau (PSG), Gameiro (Lorient), Saha (Everton/Angl.).

 

Právě se děje

Další zprávy