Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 8. 2010 14:00
Francouzský útočník byl vyřazen z repre na 18 zápasů
Nicolas Anelka
Nicolas Anelka | Foto: Sport

Praha - Fotbalový útočník Nicolas Anelka si ze svého vyřazení z francouzského reprezentačního týmu zřejmě nedělá těžkou hlavu.

Kanonýr Chelsea považuje osmnáctizápasový distanc, kterým byl národním svazem potrestán za skandál na letošním mistrovství světa, za směšný.

"Jsou to klauni. Umírám smíchy," citoval Anelku deník Soir. "Celé to je jenom maškaráda, aby si zachovali tvář a pobavili lidi. Moc dobře vědí, že nikoho nepotrestali," dodal.

Čtěte také:
Rebel Anelka bude za skandál na MS pykat 18 zápasů
Blancova čistka: Do Francie nepovolal ani jednoho z MS
Francie povstane, neumírá, hlesl Domenech. On odchází
Adieu, řeknou Francouzi Africe. Doma vyvolali zděšení

Jednatřicetiletý útočník pyká za to, že o přestávce druhého utkání jihoafrického šampionátu s Mexikem sprostě vynadal trenéru Raymondu Domenechovi. Za to byl vyřazen z týmu a musel odjet domů.

Další hráči se však za svého kolegu postavili a odmítli trénovat. I tato rebélie přispěla k výbuchu reprezentace "galského kohouta", která skončila v základní skupině poslední s jediným bodem.

Na úterním jednání byli kromě Anelky potrestáni i iniciátoři následné stávky. Kapitán Patrice Evra si za reprezentaci nezahraje v pěti zápasech, Franck Ribéry ve třech a Jérémy Toulalan v jednom utkání. Pátý předvolaný fotbalista Eric Abidal vyvázl bez trestu.

Hříšníci většinou trest přijali, ovšem myslí si, že jsou jen obětními beránky. "Jsem zklamán. To, co se stalo na mistrovství, bylo záležitostí všech. Nevím, proč před disciplinárku do Paříže předvolali jen nás pět," řekl Ribéry, který se národního dresu vzdává jen nerad a po vypršení trestu je ihned připraven Francii znovu pomoci. "Samozřejmě. O tom se vůbec nemusíme bavit."

To Anelku už reprezentace nezajímá. "Po mistrovství světa v Jihoafrické republice je pro mě národní tým historie. Modrý dres nosím každý týden v Chelsea, to mi bohatě stačí," prohlásil.

 

Právě se děje

před 17 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy