Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 8. 2010 14:00
Francouzský útočník byl vyřazen z repre na 18 zápasů
Nicolas Anelka
Nicolas Anelka | Foto: Sport

Praha - Fotbalový útočník Nicolas Anelka si ze svého vyřazení z francouzského reprezentačního týmu zřejmě nedělá těžkou hlavu.

Kanonýr Chelsea považuje osmnáctizápasový distanc, kterým byl národním svazem potrestán za skandál na letošním mistrovství světa, za směšný.

"Jsou to klauni. Umírám smíchy," citoval Anelku deník Soir. "Celé to je jenom maškaráda, aby si zachovali tvář a pobavili lidi. Moc dobře vědí, že nikoho nepotrestali," dodal.

Čtěte také:
Rebel Anelka bude za skandál na MS pykat 18 zápasů
Blancova čistka: Do Francie nepovolal ani jednoho z MS
Francie povstane, neumírá, hlesl Domenech. On odchází
Adieu, řeknou Francouzi Africe. Doma vyvolali zděšení

Jednatřicetiletý útočník pyká za to, že o přestávce druhého utkání jihoafrického šampionátu s Mexikem sprostě vynadal trenéru Raymondu Domenechovi. Za to byl vyřazen z týmu a musel odjet domů.

Další hráči se však za svého kolegu postavili a odmítli trénovat. I tato rebélie přispěla k výbuchu reprezentace "galského kohouta", která skončila v základní skupině poslední s jediným bodem.

Na úterním jednání byli kromě Anelky potrestáni i iniciátoři následné stávky. Kapitán Patrice Evra si za reprezentaci nezahraje v pěti zápasech, Franck Ribéry ve třech a Jérémy Toulalan v jednom utkání. Pátý předvolaný fotbalista Eric Abidal vyvázl bez trestu.

Hříšníci většinou trest přijali, ovšem myslí si, že jsou jen obětními beránky. "Jsem zklamán. To, co se stalo na mistrovství, bylo záležitostí všech. Nevím, proč před disciplinárku do Paříže předvolali jen nás pět," řekl Ribéry, který se národního dresu vzdává jen nerad a po vypršení trestu je ihned připraven Francii znovu pomoci. "Samozřejmě. O tom se vůbec nemusíme bavit."

To Anelku už reprezentace nezajímá. "Po mistrovství světa v Jihoafrické republice je pro mě národní tým historie. Modrý dres nosím každý týden v Chelsea, to mi bohatě stačí," prohlásil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem. Bilanci ovlivnil obchod s ropou a plynem

Zahraniční obchod Česka vykázal v říjnu schodek 18,2 miliardy korun, meziročně tak byl výsledek o 49,4 miliardy horší. Bilanci negativně ovlivnil zejména větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Vyplynulo to z předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), který je dnes zveřejnil na webu.

"Vyšší dovoz táhne celkovou obchodní bilanci za letošní rok stále blíže k červeným číslům. V říjnu, obdobně jako v září, skončila bilance zahraničního obchodu se zbožím v minusu. Dovoz byl nepříznivě ovlivněn zejména meziročním růstem cen fosilních paliv, ale i zvyšováním zásob zemního plynu před zimou," uvedl k říjnové obchodní bilanci vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Vývoz zboží v říjnu meziročně klesl o 7,5 procenta na 331,6 miliardy korun, zatímco dovoz stoupl o 6,9 procenta na 349,8 miliardy Kč. Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský. V meziměsíčním srovnání po sezonním očištění se vývoz zvýšil o 2,7 procenta a dovoz o 2,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Český průmysl zrychlil pokles. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů

Meziroční pokles českého průmyslu v říjnu zrychlil na 4,9 procenta ze zářijových čtyř procent. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů a jejich dílů. Hodnota nových zakázek v průmyslu klesla o dvě procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 0,9 procenta.

"Říjnové výsledky průmyslu jsou do značné míry podobné těm zářijovým. Ve většině průmyslových odvětví produkce rostla. Problémy s dodávkami komponentů ve výrobě automobilů se však začaly projevovat i v navazujících odvětvích, například výrobě pneumatik," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

Výroba automobilů se proti loňskému říjnu snížila o třetinu. Pohoršila si také produkce pryžových a plastových výrobků a o více než čtvrtinu slabší výsledky zaznamenalo rovněž zpracování dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy