Nešťastný Blanc: Sebrali jste mi opory. S kým mám hrát?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 8. 2010 15:32
Francouzský svaz vyřadil několik hráčů z reprezentace
Laurent Blanc
Laurent Blanc | Foto: Tomáš Kubánek

Praha - Nový trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc přiznal, že je rozčarován z rozhodnutí domácího svazu, který před tento týden potrestal několikazápasovými distanci některé opory národního týmu.

Vypořádal se tak s iniciátory skandální rebélie, kterou francouzští fotbalisté neblaze prosluli na letošním mistrovství světa.

Největší trest dostal Nicolas Anelka, který celou aféru rozpoutal, když vulgárně nadával tehdejšímu kouči Raymondu Domenechovi. Kanonýr Chelsea byl sespendován na 18 zápasů. Sám však prohlásil, že už o reprezentační dres nestojí. Patrice Evra si nezahraje v pěti duelech, Franck Ribéry ve třech a Jérémy Toulalan v jednom.

Čtěte také:
Rebel Anelka bude za skandál na MS pykat 18 zápasů
Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka

Blanc se však obává, že absence těchto hráčů bude mít negativní vliv na kvalifikační boje o Euro 2012. V prvním přípravném zápase totiž nepovolal z kádru, který byl na šampionátu, ani jednoho účastníka a Francie podlehla Norsku 1:2.

"Samozřejmě, že nejsme v ideální situaci. Budu v kvalifikaci o Euro potřebovat všechny klíčové hráče," řekl Blanc. "Doufal jsem, že se vše vyřeší do konce srpna. Myslel jsem, že zákaz startu v zápase s Norskem postačí. Ale bohužel se tak nestalo a já na tom nemohu nic změnit," zoufá si čtyřiačtyřicetiletý trenér.

K nominačním trampotám se však přece jen staví realisticky. "Nyní se musíme koncentrovat na to, abychom vybrali tu nejlepší sestavu na první zápasy s Běloruskem a Bosnou a Hercegovinou."

 

Právě se děje

před 26 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy