Nešťastný Blanc: Sebrali jste mi opory. S kým mám hrát?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 8. 2010 15:32
Francouzský svaz vyřadil několik hráčů z reprezentace
Laurent Blanc
Laurent Blanc | Foto: Tomáš Kubánek

Praha - Nový trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc přiznal, že je rozčarován z rozhodnutí domácího svazu, který před tento týden potrestal několikazápasovými distanci některé opory národního týmu.

Vypořádal se tak s iniciátory skandální rebélie, kterou francouzští fotbalisté neblaze prosluli na letošním mistrovství světa.

Největší trest dostal Nicolas Anelka, který celou aféru rozpoutal, když vulgárně nadával tehdejšímu kouči Raymondu Domenechovi. Kanonýr Chelsea byl sespendován na 18 zápasů. Sám však prohlásil, že už o reprezentační dres nestojí. Patrice Evra si nezahraje v pěti duelech, Franck Ribéry ve třech a Jérémy Toulalan v jednom.

Čtěte také:
Rebel Anelka bude za skandál na MS pykat 18 zápasů
Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka

Blanc se však obává, že absence těchto hráčů bude mít negativní vliv na kvalifikační boje o Euro 2012. V prvním přípravném zápase totiž nepovolal z kádru, který byl na šampionátu, ani jednoho účastníka a Francie podlehla Norsku 1:2.

"Samozřejmě, že nejsme v ideální situaci. Budu v kvalifikaci o Euro potřebovat všechny klíčové hráče," řekl Blanc. "Doufal jsem, že se vše vyřeší do konce srpna. Myslel jsem, že zákaz startu v zápase s Norskem postačí. Ale bohužel se tak nestalo a já na tom nemohu nic změnit," zoufá si čtyřiačtyřicetiletý trenér.

K nominačním trampotám se však přece jen staví realisticky. "Nyní se musíme koncentrovat na to, abychom vybrali tu nejlepší sestavu na první zápasy s Běloruskem a Bosnou a Hercegovinou."

 

Právě se děje

před 39 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy