Fanoušci mají Barcelony dost, v týmu roku chybí i Messi

Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com
Nejlepším brankářem roku zvolil fanoušci hlasující na webu UEFA.com Manuela Neuera z týmu Bayernu Mnichov.
Z téhož klubu pochází také Phillip Lahm....
... a také David Alaba.
Paris St. Germain má ve výběru dva zástupce. První z nich je stoper Thiago Silva.
Foto: Twitterový účet UEFA.com
Sport Sport
15. 1. 2014 13:56
Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com

Praha - Fanoušci už mají Barcelony dost. I tak by se daly interpretovat výsledky Jedenáctky roku, ankety UEFA, ve které samotní příznivci fotbalu rozhodují o tom, kdo by měl být v nejlepším týmu roku.

Mezi jedenáct elitních fotbalistů se totiž nevešel ani jeden hráč katalánského týmu - včetně Lionela Messsiho, který přitom v anketě vyhrával nepřetržitě od roku 2007. Ještě loni přitom měli Barcelonští ve výběru roku čtyři zástupce a od roku 2003 vždy mezi nejlepšími měli alespoň jednoho hráče.

Tentokrát ovšem hlasování, kterého se účastnilo přes půl milionů fanoušků, opanoval se čtyřmi fotbalisty Bayern Mnichov, následovaný Realem Madrid (tři hráči) a Paris St. Germain (dva fotbalisté). Po jednom zástupci mají v Jedenáctce roku 2013 Arsenal a Borussia Dortmund.

Z ligových soutěží fanoušky evidentně nejvíce zaujala bundesliga, ze které je v týmu roku hned pět fotbalistů, naopak třeba Serie A nemá ani jediného.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy