Fanoušci mají Barcelony dost, v týmu roku chybí i Messi

Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com
Nejlepším brankářem roku zvolil fanoušci hlasující na webu UEFA.com Manuela Neuera z týmu Bayernu Mnichov.
Z téhož klubu pochází také Phillip Lahm....
... a také David Alaba.
Paris St. Germain má ve výběru dva zástupce. První z nich je stoper Thiago Silva.
Foto: Twitterový účet UEFA.com
Sport Sport
15. 1. 2014 13:56
Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com

Praha - Fanoušci už mají Barcelony dost. I tak by se daly interpretovat výsledky Jedenáctky roku, ankety UEFA, ve které samotní příznivci fotbalu rozhodují o tom, kdo by měl být v nejlepším týmu roku.

Mezi jedenáct elitních fotbalistů se totiž nevešel ani jeden hráč katalánského týmu - včetně Lionela Messsiho, který přitom v anketě vyhrával nepřetržitě od roku 2007. Ještě loni přitom měli Barcelonští ve výběru roku čtyři zástupce a od roku 2003 vždy mezi nejlepšími měli alespoň jednoho hráče.

Tentokrát ovšem hlasování, kterého se účastnilo přes půl milionů fanoušků, opanoval se čtyřmi fotbalisty Bayern Mnichov, následovaný Realem Madrid (tři hráči) a Paris St. Germain (dva fotbalisté). Po jednom zástupci mají v Jedenáctce roku 2013 Arsenal a Borussia Dortmund.

Z ligových soutěží fanoušky evidentně nejvíce zaujala bundesliga, ze které je v týmu roku hned pět fotbalistů, naopak třeba Serie A nemá ani jediného.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Teplice dostaly pokutu 20 tisíc za pyrotechniku v hledišti

Teplický fotbalový klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu.

Komise také udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech.

Další zprávy