Fanoušci mají Barcelony dost, v týmu roku chybí i Messi

Foto: Twitterový účet UEFA.com
Sport Sport
15. 1. 2014 13:56
Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com

Praha - Fanoušci už mají Barcelony dost. I tak by se daly interpretovat výsledky Jedenáctky roku, ankety UEFA, ve které samotní příznivci fotbalu rozhodují o tom, kdo by měl být v nejlepším týmu roku.

Mezi jedenáct elitních fotbalistů se totiž nevešel ani jeden hráč katalánského týmu - včetně Lionela Messsiho, který přitom v anketě vyhrával nepřetržitě od roku 2007. Ještě loni přitom měli Barcelonští ve výběru roku čtyři zástupce a od roku 2003 vždy mezi nejlepšími měli alespoň jednoho hráče.

Tentokrát ovšem hlasování, kterého se účastnilo přes půl milionů fanoušků, opanoval se čtyřmi fotbalisty Bayern Mnichov, následovaný Realem Madrid (tři hráči) a Paris St. Germain (dva fotbalisté). Po jednom zástupci mají v Jedenáctce roku 2013 Arsenal a Borussia Dortmund.

Z ligových soutěží fanoušky evidentně nejvíce zaujala bundesliga, ze které je v týmu roku hned pět fotbalistů, naopak třeba Serie A nemá ani jediného.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 56 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy