Bolest vykoupila sparťanský triumf nad ruským soupeřem

Prohlédněte si fotografie z úvodního zápasu 2. kola Evropské ligy, v němž fotbalisté Sparty zdolali Krasnodar 1:0.
... fanoušci Sparty mohli po úvodním zápase 2. kola Evropské ligy slavit.
Lukáš Juliš totiž svým gólem rozhodl o triumfu Letenských 1:0.
Jednadvacetiletý Juliš se přitom do sestavy Sparty dostal až díky zranění kapitána Davida Lafatu, jehož nahradil v útoku.
Kouč Ščasný přišel o Lafatu kvůli svalovým potížím. V útoku místo nejlepšího střelce nasadil Juliše a na pravý kraj zálohy se postavil Fatai.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
19. 2. 2016 1:34
Prohlédněte si fotografie z úvodního zápasu 2. kola Evropské ligy, v němž fotbalisté Sparty zdolali Krasnodar 1:0.

Více o Evropské lize čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 27 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy