FOTO Eden se po derby málem změnil v bojiště fanoušků

Fanoušci Sparty mohli být po zápase spokojení. Podívejte se, jak jim vítězství 2:0 vystříleli dva bývalí slávisté.
Domácí příznivci před utkáním věřili, že i přes mizernou formu "sešívaní" ve 280. derby svoji tvrz v Edenu uhájí.
Slávisté si vůči "odrodilcům", kteří vyměnili dres vršovického klubu za sparťanský, nebrali žádné servítky. Ale zápas rozhodli právě bývalí slávisté.
Matej Rakovan poprvé kapituloval v 61. minutě. Spartě však pomohla sporně nařízená standardní situace. Brabec hezkým sólem uvolnil Vacka, kterému vypíchl míč Gecov, ale sudí to posoudil jako faul a nařídil přímý kop. K němu se postavil Vácha a parádní střelou poslal Spartu do vedení.
Karol Kisel si s rozhodčím Liborem Kovaříkem "povídal" po celý zápas.
Foto: CPA Eduard Erben
Eduard Erben
29. 9. 2013 1:55
Prohlédněte si galerii z 280. derby pražských "S", ve kterém v sobotu večer domácí Slavia prohrála v Edenu se Spartou 0:2.

Praha - Prohlédněte si galerii z 280. derby pražských "S", ve kterém v sobotu večer domácí Slavia prohrála v Edenu se Spartou 0:2. Už před zápasem bylo před Synot Tip Arenou rušno a police měla plné ruce práce i po skončení zápasu.

Více o zápase čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 10 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy