Fotbalový talent zaujal Bayern Mnichov. Mladičkého útočníka Slovácka vítali Klose a Beckenbauer

Jiří Škuba Jiří Škuba
20. 7. 2018 16:26
Stáž ve špičkovém klubu má za sebou patnáctiletý útočník Slovácka a mládežnické reprezentace Filip Vecheta.
Filip Vecheta
Filip Vecheta | Foto: Sport

Mnichov - Angažmá v Bayernu Mnichov by mohl v blízké budoucnosti získat český fotbalista. Patnáctiletý, 193 centimetrů vysoký útočník Filip Vecheta skauty bavorského klubu zaujal natolik, že si mladíka ze Slovácka pozvali na stáž.

Vecheta na sebe upozornil při červnovém pobytu v rakouském klubu RB Salzburg, kde si ho vyhlédl Dominik Beckenbauer, vnuk jedné z největších legend německého fotbalu a muž, který má v Bayernu na starosti mládež.

Útočník reprezentační patnáctky v Mnichově trénoval se staršími kluky v kategoriích U16 a U17, které vede někdejší vynikající střelec německého národního týmu Miroslav Klose.

"Filip poznal prostředí velkých klubů. Má výborné rodinné zázemí a v sobě pokoru, která ho může vynést hodně nahoru," řekl hráčův manažer Pavel Zíka ze společnosti Global Sports.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy