Zápas devatenáctky na Euru přerušili gruzínští fanoušci. Neunesli druhý český gól

Marek Janoš Marek Janoš
Aktualizováno 8. 7. 2017 22:41
Zápas mistrovství Evropy do 19 let mezi Gruzií a Českou republikou přerušili fanoušci. Po brance Libora Holíka v 70. minutě na 2:0 zasypali hrací plochu rozličnými předměty a dánský rozhodčí Kristoffer Kristoffersen přerušil zápas.
Michal Sadílek
Michal Sadílek | Foto: ČTK

Tbilisi - Česká reprezentace do 19 let postupuje na Euru v Gruzii do semifinále. Domácí tým porazila 2:0. Zápas ale v 71. minutě přerušil rozhodčí Kristoffer Kristoffersen poté, co hrací plochu zasypaly předměty vhozené z hlediště.

Gruzínci v tu chvíli totiž po krásné střele Libora Holíka obdrželi branku na 0:2, která prakticky znamenala jejich konec v turnaji. Skupina fanoušků v rohu hřiště, kde slavili čeští hráči, kritický moment neunesla a hřiště zasypala vhozenými předměty.

Rozhodčí Kristoffersen, který byl zasažen pravděpodobně mobilním telefonem, na nic nečekal a hráče odvolal do kabin. Zatímco český tým sudího následoval do útrob stadionu Mikheile Meskhiho, Gruzínci zůstali na hrací ploše. Přerušení zápasu trvalo více než deset minut.

"Na hřiště létaly především lahve s vodou, i kolem naši lavičky. Ale vše se zvládlo nakonec bez problémů," řekl tiskový mluvčí FAČR Ondřej Lípa.

"Přerušení bylo nepříjemné, ale pořád jsme se snažili v tunelu mezi šatnami rozhýbávat," popisoval autor trefy na 2:0 Libor Holík. "Přerušení nepomohlo domácím ani nám, ale k fotbalu to patří," dodal trenér vítězného týmu Jan Suchopárek.

Češi utkání před téměř vyprodaným stadionem, který má kapacitu přes 24 tisíc míst, zvládli. "Mohli jsme se obávat reakce hráčů na bouřlivou atmosféru, ale kluci to zvládli perfektně," řekl k divákům Suchopárek. "Atmosféra byla naprosto vynikající, ale porvali jsme se s ní dobře. Vyhecovali jsme se a hráli jsme jako jeden tým," těšilo střelce druhé branky Holíka.

Češi společně s Portugalskem postoupili ze skupiny A do semifinále. Soupeře zatím neznají, rozhodnou o něm nedělní zápasy. Česko se utká s jedním z trojice Anglie, Německo nebo Nizozemsko.