Pod Hapalem jsem skončil, prohlásil naštvaný Weiss. V zápase s Čechy utekl z lavičky

Jiří Škuba ČTK Jiří Škuba, ČTK
Aktualizováno 21. 11. 2018 8:58
Idylka v kabině? Ani náhodou. Stačila porážka v Praze a Slováci už zase řeší problémy. Tentokrát se o ně postaral Vladimír Weiss, který neunesl to, že nehrál.
Vladimír Weiss (vpravo)
Vladimír Weiss (vpravo) | Foto: Reuters

Slovenský záložník se opět postaral o rozruch. Zatímco v říjnu byl mezi fotbalisty, kteří po domácí prohře s českou reprezentací porušili životosprávu, při pondělním utkání Ligy národů v Praze ještě před koncem zápasu odešel ze střídačky a opustil stadion.

Podle slovenských médií Weiss neunesl, že ho trenér Pavel Hapal do zápasu nenasadil ani jako střídajícího hráče, a v 79. minutě odešel ze střídačky. "Nic o tom nevím, věnoval jsem se vedení mužstva," reagoval v televizním rozhovoru český kouč s tím, že si o tom se záložníkem promluví.

Weiss působí v Kataru, přeletěl tisíce kilometrů, ale v dvojzápase proti Ukrajině a Česku si nezahrál ani minutu. "Vlada známe. Víme, jakým způsobem hraje. Rozhodli jsme se, že ho do zápasu nepustíme. Nikde však není napsané, že v dalších zápasech hrát nebude," dodal Hapal.

Jenže… Sám hráč podle deníku SME při odchodu ze stadionu rozhlašoval, že v reprezentaci končí. A ve středu to dokonce potvrdil pro deník Šport24sk. "Pod Hapalem jsem skončil, v nejbližších dnech k tomu vydám prohlášení," prohlásil. 

Weiss nemá podobné problémy poprvé. Před měsícem byl osmadvacetiletý fotbalista katarského celku Gharráfa mezi hráči, kteří po domácí prohře s českým týmem porušili životosprávu. Když se to dozvěděl tehdejší trenér Ján Kozák, rozhodl se z funkce odstoupit.

V minulosti bývalý hráč Manchesteru City, Glasgow Rangers, Espaňolu Barcelona nebo Olympiakosu Pireus strávil noc v cele předběžného zadržení, protože se odmítl podrobit dechové zkoušce i odběru krve. Soud ho posléze osvobodil, Weiss však kvůli tomu byl na nějakou dobu vyřazen z národního týmu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy