Masér, trenéři i velcí bafuňáři. Co dnes dělají vicemistři Evropy z roku 1996?

Petr Kouba
Pavel Kuka. Odchovanec Slavie, s kariérou se rozloučil v roce 2005 v sešívaném dresu. Vyhlášený střelec se hned po kariéře vrhl na dráhu fotbalového manažera. Od roku 2006 pracuje pro firmu ISM Pavla Pasky, ve které je momentálně generálním ředitelem. Firma zastupuje například Patrika Schicka nebo Ondřeje Petráka.
Pavel Srníček. Tragický příběh fenomenálního brankáře, legendy Newcastlu, je stále velmi čerstvý. Po skončení aktivní kariéry působil jako trenér brankářů u mládežnických reprezentací a ve Spartě, založil vlastní fotbalovou školu. Před třemi lety zemřel na následky zástavy srdce. Během své bohaté kariéry chytal v Baníku, Sheffieldu, Newcastlu, Brescii nebo West Hamu.
Radek Drulák. Stejně jako Pavel Novotný je i Drulák odchovancem Hulína. Ve výběru Dušana Uhrina staršího patřil mezi nejzkušenější, odehrál zápasy proti Německu ve skupině a v semifinále proti Francii. Hrál v Olomouci, Chebu i Drnovicích, zahraničí vyzkoušel v Rakousku a Německu. Po konci kariéry se živil jako řidič kamionu i jako hlídač v bezpečnostní agentuře. Nyní vede v I. A třídě Bohuňovice.
Miroslav Kadlec. Kapitán slavného týmu. Dvakrát vyhrál bundesligu s Kaiserslauternem, za který odehrál osm sezon. Fotbalovou kariéru zakončil v Brně. V současné době se živí jako skaut pro agenturu Sport Invest, hraje golf a tenis.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
28. 1. 2019 19:48
Petr Kouba, brankář stříbrné reprezentace z fotbalového Eura 1996, oslavil v pondělí 50 let. Roky od největšího úspěchu v dějinách samostatného českého fotbalu pomalu plynou. Co dnes dělají hráči, kteří dokráčeli přes Itálii, Portugalsko a Francii až do finále ME?
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy