Masér, trenéři i velcí bafuňáři. Co dnes dělají vicemistři Evropy z roku 1996?

Petr Kouba
Pavel Kuka. Odchovanec Slavie, s kariérou se rozloučil v roce 2005 v sešívaném dresu. Vyhlášený střelec se hned po kariéře vrhl na dráhu fotbalového manažera. Od roku 2006 pracuje pro firmu ISM Pavla Pasky, ve které je momentálně generálním ředitelem. Firma zastupuje například Patrika Schicka nebo Ondřeje Petráka.
Pavel Srníček. Tragický příběh fenomenálního brankáře, legendy Newcastlu, je stále velmi čerstvý. Po skončení aktivní kariéry působil jako trenér brankářů u mládežnických reprezentací a ve Spartě, založil vlastní fotbalovou školu. Před třemi lety zemřel na následky zástavy srdce. Během své bohaté kariéry chytal v Baníku, Sheffieldu, Newcastlu, Brescii nebo West Hamu.
Radek Drulák. Stejně jako Pavel Novotný je i Drulák odchovancem Hulína. Ve výběru Dušana Uhrina staršího patřil mezi nejzkušenější, odehrál zápasy proti Německu ve skupině a v semifinále proti Francii. Hrál v Olomouci, Chebu i Drnovicích, zahraničí vyzkoušel v Rakousku a Německu. Po konci kariéry se živil jako řidič kamionu i jako hlídač v bezpečnostní agentuře. Nyní vede v I. A třídě Bohuňovice.
Miroslav Kadlec. Kapitán slavného týmu. Dvakrát vyhrál bundesligu s Kaiserslauternem, za který odehrál osm sezon. Fotbalovou kariéru zakončil v Brně. V současné době se živí jako skaut pro agenturu Sport Invest, hraje golf a tenis.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
28. 1. 2019 19:48
Petr Kouba, brankář stříbrné reprezentace z fotbalového Eura 1996, oslavil v pondělí 50 let. Roky od největšího úspěchu v dějinách samostatného českého fotbalu pomalu plynou. Co dnes dělají hráči, kteří dokráčeli přes Itálii, Portugalsko a Francii až do finále ME?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy