Masér, trenéři i velcí bafuňáři. Co dnes dělají vicemistři Evropy z roku 1996?

Petr Kouba
Pavel Kuka. Odchovanec Slavie, s kariérou se rozloučil v roce 2005 v sešívaném dresu. Vyhlášený střelec se hned po kariéře vrhl na dráhu fotbalového manažera. Od roku 2006 pracuje pro firmu ISM Pavla Pasky, ve které je momentálně generálním ředitelem. Firma zastupuje například Patrika Schicka nebo Ondřeje Petráka.
Pavel Srníček. Tragický příběh fenomenálního brankáře, legendy Newcastlu, je stále velmi čerstvý. Po skončení aktivní kariéry působil jako trenér brankářů u mládežnických reprezentací a ve Spartě, založil vlastní fotbalovou školu. Před třemi lety zemřel na následky zástavy srdce. Během své bohaté kariéry chytal v Baníku, Sheffieldu, Newcastlu, Brescii nebo West Hamu.
Radek Drulák. Stejně jako Pavel Novotný je i Drulák odchovancem Hulína. Ve výběru Dušana Uhrina staršího patřil mezi nejzkušenější, odehrál zápasy proti Německu ve skupině a v semifinále proti Francii. Hrál v Olomouci, Chebu i Drnovicích, zahraničí vyzkoušel v Rakousku a Německu. Po konci kariéry se živil jako řidič kamionu i jako hlídač v bezpečnostní agentuře. Nyní vede v I. A třídě Bohuňovice.
Miroslav Kadlec. Kapitán slavného týmu. Dvakrát vyhrál bundesligu s Kaiserslauternem, za který odehrál osm sezon. Fotbalovou kariéru zakončil v Brně. V současné době se živí jako skaut pro agenturu Sport Invest, hraje golf a tenis.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
28. 1. 2019 19:48
Petr Kouba, brankář stříbrné reprezentace z fotbalového Eura 1996, oslavil v pondělí 50 let. Roky od největšího úspěchu v dějinách samostatného českého fotbalu pomalu plynou. Co dnes dělají hráči, kteří dokráčeli přes Itálii, Portugalsko a Francii až do finále ME?
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy