Fotbalisté Unionu Berlín prohráli s Frankfurtem 0:2 a přišli o neporazitelnost

1. 10. 2022 18:50
Fotbalisté Unionu Berlín v 8. kole německé nejvyšší soutěže prohráli na hřišti Frankfurtu 0:2 a jako poslední bundesligový klub přišli o ligovou neporazitelnost.
Brankář Unionu Berlín Frederik Ronnow po prohře s Frankfurtem
Brankář Unionu Berlín Frederik Ronnow po prohře s Frankfurtem | Foto: Reuters

Unionu stále patří čelo tabulky, ale bodově se na něj dotáhl Freiburg díky domácí výhře 2:1 nad Mohučí.

"Orli" z Frankfurtu šli do vedení už ve 12. minutě, kdy se trefil Götze. Pojišťovací branku přidal chvíli před přestávkou Lindström.

Domácí uhájili výhru i v oslabení, poté co byl v 68. minutě podruhé napomenut a vyloučen Kolo Muani, a vyšvihli se na pátou pozici. Na Union ztrácejí tři body.

Freiburg zvítězil díky trefám Gregoritsche a Kyereha v prvním poločase. Krátce po přestávce už pouze snížil Martín. Mohuč potřetí za sebou nezvítězila a je desátá.

Dortmund nedokázal navázat na vítězství v derby se Schalke 04 z minulého kole a prohrál v Kolíně nad Rýnem 2:3. V poločase sice platilo pro hosty příznivé skóre 1:0 po brance Brandta, ale kolínští "Kozli" otočili výsledek během tří minut. V 53. minutě se nejprve prosadil Kainz a v 56. Tigges. A za čtvrt hodiny vstřelil vítěznou branku Ljubicic.

Hosté už jen snížili za přispění svého obránce Schmitze, který v 78. minutě nasměroval míč do vlastní sítě, a na čtvrtém místě ztrácejí na lídra stále dva body. Kolín nad Rýnem, soupeř Slovácka v Evropské konferenční lize, vyhrál po dvou zápasech, má o dva body méně a je sedmý.

Utkání Wolfsburg - Stuttgart nabídlo pětigólovou přestřelku, kterou rozhodl v první minutě nastavení ve prospěch domácích "Vlků" Gerhardt a Wolfburg zvítězil 3:2. Lipsko doma porazilo Bochum 4:0, po dvou gólech dali Werner a Nkunku.

Střelecké hody byly i v Brémách, kde domácí Werder do poločasu nasázel čtyři góly Mönchengladbachu a vyhrál 5:1. Dvakrát se trefil Füllkrug, Jiřímu Pavlenkovi v brance zkazil čisté konto v 63. minutě Thuram.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Eintracht Frankfurt - Union Berlín 2:0 (12. Götze, 42. Lindström), Freiburg - Mohuč 2:1 (3. Gregoritsch, 37. Kyereh - 52. Martín), Kolín nad Rýnem - Dortmund 3:2 (53. Kainz, 56. Tigges, 71. Ljubicic - 31. Brandt, 78. vlastní Schmitz), Lipsko - Bochum 4:0 (15. a 53. Werner, 23. z pen. a 85. Nkunku), Wolfsburg - Stuttgart 3:2 (23. Marmúš, 38. Arnold, 90.+1 Gerhardt - 22. Guirassy, 45.+1 Mavropanos), Brémy - Mönchengladbach 5:1 (5. a 13. Füllkrug, 8. Duksch, 37. vlastní Bensebaini, 73. Weiser - 63. Thuram).

před 54 minutami

V Šanghaji znovu protestovaly stovky lidí proti přísným protikoronavirovým opatřením

V mnohamilionové čínské Šanghaji dnes stovky lidí znovu demonstrovaly proti přísným protikoronavirovým opatřením. S odvoláním na očitého svědka o tom informuje agentura AFP. Protesty v Číně v posledních dnech sílí a v některých městech se přelévají i do požadavku na odstoupení prezidenta Si Ťin-pchinga.

Demonstranti podle očitého svědka protestovali v neděli odpoledne místního času mlčky na několika křižovatkách Šanghaje. V rukou drželi bílé listy papíru, které se v Číně staly symbolem protestu proti cenzuře, a bílé květiny, dokud je nerozehnala policie.

Demonstrace, které se v posledních dnech rozšířily i do několika dalších měst, vyvolala smrt deseti lidí při požáru budovy v Urumči, hlavním městě provincie Sin-ťiang. Objevily se totiž informace, že kvůli protipandemickým opatřením, která někdy vedla i k mnohaměsíční nucené izolaci, se lidé nemohli dostat z hořící budovy. Úřady to popírají.

Na italském ostrově Ischia dál pátrají po možných obětech půdního sesuvu

Na italském ostrově Ischia dnes záchranné složky po celonočním nasazení pokračují v pátrání po možných obětech sobotního půdního sesuvu, uvedla agentura DPA s odvoláním na místní média. Podle úřadů je stále pohřešováno jedenáct lidí, nejméně jedna osoba v sesuvu zahynula.

Vedení prefektury v jihoitalské Neapoli by se dnes ráno mělo sejít k dalšímu krizovému jednání. Dopoledne by měla zasednout také italská vláda, aby v regionu vyhlásila výjimečný stav. Nutné je to mimo jiné proto, aby mohly být rychle uvolněny finanční prostředky.

Záchranné práce hasičů, policie a civilní ochrany komplikují pokračující bouře a déšť. Evakuováno bylo na 130 osob. Neapolská prefektura v sobotu pozdě večer uvedla, že 13 lidí utrpělo zranění a jedenáct lidí považuje za nezvěstné. Potvrzena byla smrt jedné ženy.

V noci na sobotu zasáhly středomořský ostrov v Neapolském zálivu bouřky a silné deště, které způsobily vážné škody zejména ve městech Casamicciola a Lacco Ameno na severním pobřeží Ischie. Směs půdy a kamení se na některých místech valila ulicemi, do moře bylo strženo několik aut.

Oblast je považována za rizikovou z hlediska sesuvů půdy. Podle odborníků byly snahy o nápravu situace v posledních letech nedostatečné, uvedla DPA.