Fotbalisté Bergama vstoupili do Serie A výhrou 4:2 nad Turínem

26. 9. 2020 17:06
Fotbalisté Bergama vstoupili vítězně do nové sezony italské ligy. Třetí celek uplynulých dvou ročníků Serie A zvítězil na hřišti FC Turín 4:2.
Úspěšný vstup do italské ligy si připsali fotbalisté Atalanty.
Úspěšný vstup do italské ligy si připsali fotbalisté Atalanty. | Foto: Reuters

Atalanta kvůli srpnové účasti ve čtvrtfinále Ligy mistrů načala ligovou sezonu s týdenním zpožděním. Pozdní konec předchozí sezony se týkal i finalisty Evropské ligy Interu Milán, který zahájí Serii A večerním duelem proti Fiorentině.

Turín od 11. minuty vedl, ale Papu Gómez, Luis Muriel a Hans Hateboer otočili stav. Do konce úvodní půle přiblížil domácí na dostřel druhou trefou v utkání Andrea Belotti. Po přestávce pojistil náskok Bergama Marten de Roon.

"Cítím, že jsme silnější než v minulé sezoně. Víc si věříme. Inkasovali jsme jako první, ale nepoložilo nás to," řekl pro Sky Sport Italia trenér Bergama Gian Piero Gasperini. "Necouváme od žádné výzvy. Na začátku sezony si ale nemůžeme stanovit za cíl scudetto. Čekají nás posílení soupeři a vyrovnanější soutěž," dodal.

Sampdoria Janov podlehla nováčkovi z Beneventa 2:3, přestože vedla 2:0. Za poražené odehrál celý zápas český záložník Jakub Jankto.

Sampdoria odstartovala skvěle, Fabio Quagliarella a Omar Colley zařídili v rozmezí osmé až 18. minuty dvougólový náskok. Luca Caldirola však srovnal a v závěru rozhodl o triumfu Beneventa, které se do Serie A vrátilo po dvou letech, Gaetano Letizia. Janovské mužstvo prohrálo i druhý zápas v ligovém ročníku.

Italská fotbalová liga - 2. kolo: FC Turín - Bergamo 2:4 (11. a 43. Belotti - 13. Gómez, 21. Muriel, 42. Hateboer, 54. De Roon), Cagliari - Lazio Řím 0:2 (4. Lazzari, 74. Immobile), Sampdoria Janov - Benevento 2:3 (8. Quagliarella, 18. Colley - 33. a 72. Caldirola, 88. Letizia), Inter Milán - Fiorentina 4:3 (45.+2 Martínez, 52. vlastní Ceccherini, 87. Lukaku, 89. D'Ambrosio - 3. Kouamé, 57. Castrovilli, 63. Chiesa).

1. FC Janov 1 1 0 0 4:1 3
2. Hellas Verona 1 1 0 0 3:0 3
Juventus Turín 1 1 0 0 3:0 3
4. Bergamo 1 1 0 0 4:2 3
5. AC Milán 1 1 0 0 2:0 3
Lazio Řím 1 1 0 0 2:0 3
Neapol 1 1 0 0 2:0 3
8. Inter Milán 1 1 0 0 4:3 3