Plzeň předvedla drtivý finiš. Porazila Hapoel a ve skupině má první výhru

Ve znamení tří. Tři piva, tři trefy Viktorie a nakonec i tři body do tabulky
Hapoel, za který odehrál celý zápas český útočník Tomáš Pekhart, nenavázal na výhru 2:1 nad Luganem.
Viktorii čeká další utkání v Evropské lize 19. října ve Švýcarsku proti Luganu, které ve čtvrtek prohrálo 1:2 s FCSB. Bukurešťský tým vede tabulku skupiny G s šesti body.
V základní sestavě Plzně podle očekávaní nastoupil útočník Krmenčík, kterému vypršel třízápasový trest za vyloučení.
Zraněného Limberského na levém kraji obrany nahradil Havel, brankář Hruška v pohárech opět dostal přednost před Kozáčikem.
Aktualizováno 28. 9. 2017 22:05
Plzeňská Viktoria má v letošním ročníku Evropské ligy první výhru, Hapoel Beer Ševa porazila 3:1. Přestože v 69. minutě zničehonic přišla o vedení, dokázala v závěru rázně rozhodnout díky trefám Kopice a Bakoše.

Plzeň - Fotbalisté Plzně ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy doma porazili Beer Ševu 3:1 a po úvodní prohře 0:3 s FCSB v soutěži poprvé bodovali. Jako první se ve 29. minutě trefil Milan Petržela, v 69. minutě vyrovnal Anthony Nwakaeme, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl Jan Kopic. Těsně před koncem ještě přidal pojistku náhradník Marek Bakoš.

"Těší mě, že jsme nalezli sílu a dokázali zápas znovu dostat na naši stranu. Myslím, že výsledek je pro nás hodně pozitivní. Obě mužstva hrála hodně ofenzivně a měla gólové příležitosti, myslím, že se ten zápas mohl divákům líbit. O to víc mě těší, že jsme vyhráli 3:1," řekl trenér Pavel Vrba na tiskové konferenci.

Hapoel, za který odehrál celý zápas český útočník Tomáš Pekhart, nenavázal na výhru 2:1 nad Luganem. Viktorii čeká další utkání v Evropské lize 19. října ve Švýcarsku proti Luganu, které dnes prohrálo 1:2 s FCSB. Bukurešťský tým vede tabulku skupiny G s šesti body.

"Když to budu brát z našeho pohledu, je to asi dobře, protože potom je rozhodující vzájemné utkání. A to, že jsme vyhráli 3:1, může být také výhoda. Ale těžko něco můžu hodnotit po dvou kolech, nejsem kouzelník a nejsem schopen to dál komentovat," konstatoval Vrba.

V základní sestavě Plzně podle očekávaní nastoupil útočník Krmenčík, kterému vypršel třízápasový trest za vyloučení. Zraněného Limberského na levém kraji obrany nahradil Havel, brankář Hruška v pohárech opět dostal přednost před Kozáčikem.

Plzeň se mohla prosadit už ve čtvrté minutě. Řezník si narazil míč s Petrželou a přízemní střelou trefil tyč. Pekhart na druhé straně zakončil únik po křídle nepřesnou ranou.

V 11. minutě Krmenčík hlavičkoval těsně vedle, mezi tyče se nevešel ani pokus Kopice. Ten však ve 29. minutě chytře přistrčil míč Petrželovi, jenž křížnou střelou otevřel skóre.

"Jsem rád, že mi nahrál a nezakončoval to sám. Já byl sám před gólmanem, byla to taková stoprocentní šance. Chtěl jsem to klasicky prostřelit," popsal záložník Petržela.

V závěru poločasu však převzala iniciativu Beer Ševa. Ogu z dálky vypálil těsně nad břevno, Hruška se poté dvakrát vyznamenal proti střelám Sahara. Hosté začali podobně i druhý poločas a Hruška vytáhl Oguovu dělovku. Na druhé straně zase brankář Goresh zneškodnil střely Hořavy a Hrošovského.

Hapoel v 69. minutě zničehonic vyrovnal. Střídající Nwakaeme dostal v šestnáctce hodně prostoru a střelou k tyči překonal Hrušku. "Na začátku druhého poločasu soupeř kombinoval líp ve středu hřiště. My jsme na můj vkus ztráceli dost balonů a soupeř zaslouženě vyrovnal," podotkl Vrba.

Nerozhodný stav ale trval jen sedm minut. Náhradník Ivanschitz, jenž nastoupil poprvé v sezoně, nahrál do strany Kopicovi, který tvrdou ranou propálil Goreshe.

Domácí měli závěr plně pod kontrolou. Brankář Beer Ševy další střely Kopice a Řezníka vyrazil, v 89. minutě však Zeman našel dalšího střídajícího hráče Bakoše a zkušený slovenský útočník hlavou pojistil plzeňské vítězství. Viktoria porazila izraelského soupeře ve čtvrtém z pěti pohárových utkání.

"Jak vyrovnali, tak to bylo trošku nervózní. Odpověděli jsme super, dali jsme brzo gól na 2:1, pak přidali na 3:1 a bylo to v pohodě," prohlásil Petržela.

Utkání 2. kola základní skupiny G fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Hapoel Beer Ševa 3:1 (1:0)

Branky: 29. Petržela, 76. Kopic, 89. Bakoš - 69. Nwakaeme. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). ŽK: Havel - Sahar, Taha. Diváci: 10.314.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hořava, Hrošovský - Petržela (62. Zeman), Kolář (74. Ivanschitz), Kopic - Krmenčík (85. Bakoš). Trenér: Vrba.

Beer Ševa: Goresh - Broun (80. Ohana), Taha, Elhamed - Elo, Radi, Ogu, Melikson (80. Cuenca), Korhut - Sahar (62. Nwakaeme), Pekhart. Trenér: Bakhar.