reklama
 
 

Rosického trápí lýtko, Bílek povolal mladého Daridu

20. 5. 2012
Kvůli problémům se záložníky povolal Michal Bílek do týmu připravujícího se na Euro 2012 i Vladimíra Daridu.

Praha - Tomáš Rosický má před odjezdem českého týmu na poslední přípravný kemp před turnajem Euro 2012 zdravotní problém.

"Mám potíž s lýtkem, musel jsem kvůli tomu střídat o poločase v posledním utkání za Arsenal. Ale všechna vyšetření, která jsem absolvoval, říkají, že to není vážné, žádný sval není narušen," říká Tomáš Rosický.

Pro jistotu každopádně s týmem do Rakouska odjede navíc plzeňský záložník Vladimír Darida.

Rosický čeká na experta Koláře

Rosický každopádně absolvuje ještě jedno vyšetření, u vyhlášeného fyzioterapeuta Pavla Koláře. "Jdu k němu v pondělí, až se pan docent vrátí z mistrovství světa v hokeji," vysvětluje Rosický.

Další záložník Jaroslav Plašil si ještě o víkendu plní klubové povinnosti v Bordeaux. Zatímco ostatní hráči zamíří do Rakouska na soustředění už dneska, Rosický s Plašilem je z výše zmíněných důvodů doplní až v pondělí večer.

Bílek: Nemělo by to být nic vážného

"Všechna vyšetření říkají, že ten problém Tomáše Rosického by neměl být nijak zásadní. Tomáš měl v sezoně velkou zátěž, tomu uzpůsobíme i jeho program na rakouském kempu, měl by ho mít spíš volnější," vysvětluje trenér Michal Bílek.

Pokud by se náhodou stalo, že by se Rosického stav nelepšil, musel by ale trenér reagovat.

"Kdyby to ještě v pátek vypadalo s Tomášem nějak problematicky, doplnili bychom Daridu do nominace na Euro. A vypadnout by z ní musel nějaký jiný hráč," připustil Bílek.

Daridova reprezentační premiéra

Darida, který za reprezentační "áčko" ještě nikdy nenastoupil, by měl zatím v týmu plnit podobnou funkci jako brankář Tomáš Grigar z Teplic.

Ten do rakouského Bad Waltersdorfu jede "zaskočit" za Petra Čecha, který ještě včera chytal v dramatickém finále Ligy mistrů. Komplikaci u brankářů navíc způsobuje doléčované svalové zranění Jaroslava Drobného.

Darida na sebe upozornil v Plzni především po odchodu Petra Jiráčka, kdy pravidelně nastupoval ve středu zálohy společně s Pavlem Horváthem. 

Jeho nejvýraznějším momentem jara byla branka do sítě Schalke 04 v prvním kole play off Evropské ligy. 

V Rakousku s Izraelem, na Letné s Maďary

Český tým v Rakousku sehraje ve středu přípravný, spíše tréninkový zápas s místní jedenáctkou. V sobotu pak oficiální přípravu proti Izraeli.

Pak se na týden vrátí do Česka a 1. června na Letné uvítá Maďary. "A pak už vlakem vyrazíme do Vratislavi, na Euro se moc těšíme," dodává manažer týmu Vladimír Šmicer.

autor: Luděk Mádl | 20. 5. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama