Korejská hvězda věnovala gól v kvalifikaci MS kamarádovi Eriksenovi

13. 6. 2021 10:50
Podporu dánskému fotbalistovi Christianu Eriksenovi, který v sobotním zápase mistrovství Evropy zkolaboval, vyjádřil i jeho bývalý spoluhráč z Totenhamu Son Hung-min. Korejský útočník poslal vzkaz do kamery po gólu, kterým rozhodl o výhře 2:1 v duelu kvalifikace mistrovství světa proti Libabonu.

Son Hung-min proměnil v 66. minutě pokutový kop a místo oslavy běžel ke kameře u hřiště. Do ní prsty signalizoval číslo 23, které Eriksen nosil v Tottenhamu. Pro bývalého spoluhráče, s nímž hrál v anglickém klubu od roku 2015 do jeho loňského přestupu do Interu Milán, přidal vzkaz: "Christiane Eriksene, mám tě rád."

Eriksen padl bezvládně k zemi ve 43. minutě duelu s Finskem ve chvíli, kdy na něj spoluhráč hodil míč z autu. Záchranáři museli devětadvacetiletému záložníkovi přímo na trávníku poskytnout masáž srdce. Poté ho převezli do nemocnice. To už byla dánská opora při vědomí a před znovuzahájením utkání se spojila se spoluhráči.

Korejská fotbalová reprezentace už má jistou účast ve třetí fázi asijské kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022. Výhrou nad Libanonem potvrdila první místo ve skupině.

“Jsem v šoku.” Po kolapsu dánského fotbalisty Christiana Eriksena fanoušci plakali na tribunách. | Video: Associated Press