Zkusme na úvod Španěly presovat, radí Straka. A pak se stáhnout do bloku

Sport Sport
12. 6. 2016 23:30
Podívejte se na videu na taktický rozbor hry českého týmu a Španělů před vzájemným zápasem na mistrovství Evropy. "Důležité bude to zvládnout jak po taktické stránce, tak po mentální stránce," říká František Straka, bývalý kouč Sparty či Slavie a také někdejší kouč reprezentace. Sám tipuje výsledek 1:1.
Fotbalový trenér František Straka navrhl ve studiu Aktuálně.TV taktiku, se kterou by mohl národní tým uspět v úvodním zápase Eura. | Video: Blahoslav Baťa, Zdeněk Bašus

Praha - Česká fotbalová reprezentace má na úvod mistrovství Evropy soupeře z nejtěžších, obhájce titulu ze Španělska.

Podle trenéra Františka Straky, který v minulosti vedl nejen Spartu a Slavii, ale také v jednom utkání českou reprezentaci, ale svěřenci Pavla Vrby mají slušnou šanci uspět.

Musí ale zápas zvládnout jak po taktické, tak po psychické stránce. Sám Straka přitom navrhuje, že Češi by mohli na začátku utkání soupeře zaskočit aktivní hrou."Nebát se v prvních deseti minutách soupeře zaskočit a jít do presinku," říká Straka.

Jeho tip na výsledek? 1:1. A český gól dá Ladislav Krejčí.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy