Zkusme na úvod Španěly presovat, radí Straka. A pak se stáhnout do bloku

Sport Sport
12. 6. 2016 23:30
Podívejte se na videu na taktický rozbor hry českého týmu a Španělů před vzájemným zápasem na mistrovství Evropy. "Důležité bude to zvládnout jak po taktické stránce, tak po mentální stránce," říká František Straka, bývalý kouč Sparty či Slavie a také někdejší kouč reprezentace. Sám tipuje výsledek 1:1.
Fotbalový trenér František Straka navrhl ve studiu Aktuálně.TV taktiku, se kterou by mohl národní tým uspět v úvodním zápase Eura. | Video: Blahoslav Baťa, Zdeněk Bašus

Praha - Česká fotbalová reprezentace má na úvod mistrovství Evropy soupeře z nejtěžších, obhájce titulu ze Španělska.

Podle trenéra Františka Straky, který v minulosti vedl nejen Spartu a Slavii, ale také v jednom utkání českou reprezentaci, ale svěřenci Pavla Vrby mají slušnou šanci uspět.

Musí ale zápas zvládnout jak po taktické, tak po psychické stránce. Sám Straka přitom navrhuje, že Češi by mohli na začátku utkání soupeře zaskočit aktivní hrou."Nebát se v prvních deseti minutách soupeře zaskočit a jít do presinku," říká Straka.

Jeho tip na výsledek? 1:1. A český gól dá Ladislav Krejčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

před 48 minutami

Lékaři v USA transplantovali plíce kuřákovi elektronických cigaret

Lékaři v americkém Detroitu provedli oboustrannou transplantaci plic pacientovi trpícímu zatím neobjasněnou nedostatečností, která by mohla být následkem kouření elektronických cigaret. Oznámila to agentura AP. Pacient požádal lékaře, aby fotodokumentaci zákroku zveřejnili jako varování ostatním.

Elektronické cigarety se dostaly do centra pozornosti amerických zdravotníků letos v srpnu, kdy byl zaznamenán první případ úmrtí na závažné plicní onemocnění, způsobené pravděpodobně používáním elektronických cigaret. Podle zdravotnických statistik bylo chorobu od té doby postiženo 2000 Američanů.

Další zprávy