Bale počítal s účastí ve finále už před Eurem, volil podle toho termín dovolené

ČTK ČTK
5. 7. 2016 10:23
Útočník Gareth Bale Bale věří v postup fotbalistů Walesu do finále Eura, už před turnajem tomu přizpůsobil i dovolenou. Zaplatil si ji až od 11. července.
Gareth Bale patří mezi největší hvězdy fotbalového Eura.
Gareth Bale patří mezi největší hvězdy fotbalového Eura. | Foto: Reuters

Paříž  - Fotbalisty Walesu čeká ve středu historické semifinále mistrovství Evropy a útočník Gareth Bale je přesvědčený, že nováček šampionátu může přes Portugalsko postoupit do finále. Šestadvacetiletá hvězda Realu Madrid s tím dokonce počítala už před startem turnaje ve Francii.

"Vždycky jsem věřil, že můžeme něco dokázat," citoval Balea deník Telegraph. "Nebyl jsem jako ostatní, proto jsem si zaplatil dovolenou až od 11. července (den po finále)," připomněl několik reprezentačních spoluhráčů, kteří kvůli nečekanému postupu ze skupiny museli měnit plány.

Místo svatby další zápas

Například jako záložník Joe Ledley, který měl původně v úmyslu se v sobotu, den před finále, oženit. Podobně je na tom trenér Chris Coleman, jehož manželka Charlotte má každým dnem rodit. Nebo rodiče obránce Chrise Guntera, kteří nakonec dali semifinále přednost před svatbou druhého syna v Mexiku.

Gunter měl jít ve čtvrtek bratrovi za svědka, role se ale zhostí videopřenosem přes internet. "Asi si dokážete představit, že náš postup způsobil v plánech naprostý chaos," řekl Gunter. "Radši ani nemyslím na to, co by se stalo, kdybychom postoupili až do finále. To by se Mark asi rozvedl," usmál se hráč Readingu.

Bale však byl od první chvíle, kdy se Wales kvalifikoval, přesvědčený, že tým může na šampionátu uspět. "Když se podíváte na pohádkové příběhy Řecka nebo Dánska, tak proč bychom něco takového nemohli dokázat my?" prohlásil. "Nepřijeli jsme sem jen do počtu. Máme nějaký cíl a myslím, že jsme zápas od zápasu lepší," dodal.

Bale chce ve finále vyzvat Kroose

Utkání proti Portugalsku bude pro Balea také výjimečné tím, že se postaví proti hvězdnému spoluhráči z Realu Cristianu Ronaldovi. Půjde rovněž o souboj dvou nejdražších hráčů světa. "Víme, že je skvělý a spolu s Messim nastavují laťku všem fotbalistům," uvedl Bale.

"Každý sice mluví o tom, že proti sobě bude hrát Bale s Ronaldem, ale není to tak. Bude to souboj dvou mužstev v semifinále, jedenáct proti jedenácti. Hlavní hvězdou je vždycky tým," řekl Bale, který by se v případě postupu do finále rád potkal s Německem.

Kvůli tomu, že před turnajem si z něj utahoval spoluhráč Toni Kroos. "Říkal, že ve Francii budeme jen na tři zápasy, takže by bylo pěkné, kdybychom proti němu nastoupili ve finále," uvedl Bale. "Postupu do semifinále si obrovsky vážím, je to velká čest. Ale nechci, aby to skončilo už v něm. Chceme jít dál, bojovat a třeba se zapsat do historie," dodal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy