Bale počítal s účastí ve finále už před Eurem, volil podle toho termín dovolené

ČTK ČTK
5. 7. 2016 10:23
Útočník Gareth Bale Bale věří v postup fotbalistů Walesu do finále Eura, už před turnajem tomu přizpůsobil i dovolenou. Zaplatil si ji až od 11. července.
Gareth Bale patří mezi největší hvězdy fotbalového Eura.
Gareth Bale patří mezi největší hvězdy fotbalového Eura. | Foto: Reuters

Paříž  - Fotbalisty Walesu čeká ve středu historické semifinále mistrovství Evropy a útočník Gareth Bale je přesvědčený, že nováček šampionátu může přes Portugalsko postoupit do finále. Šestadvacetiletá hvězda Realu Madrid s tím dokonce počítala už před startem turnaje ve Francii.

"Vždycky jsem věřil, že můžeme něco dokázat," citoval Balea deník Telegraph. "Nebyl jsem jako ostatní, proto jsem si zaplatil dovolenou až od 11. července (den po finále)," připomněl několik reprezentačních spoluhráčů, kteří kvůli nečekanému postupu ze skupiny museli měnit plány.

Místo svatby další zápas

Například jako záložník Joe Ledley, který měl původně v úmyslu se v sobotu, den před finále, oženit. Podobně je na tom trenér Chris Coleman, jehož manželka Charlotte má každým dnem rodit. Nebo rodiče obránce Chrise Guntera, kteří nakonec dali semifinále přednost před svatbou druhého syna v Mexiku.

Gunter měl jít ve čtvrtek bratrovi za svědka, role se ale zhostí videopřenosem přes internet. "Asi si dokážete představit, že náš postup způsobil v plánech naprostý chaos," řekl Gunter. "Radši ani nemyslím na to, co by se stalo, kdybychom postoupili až do finále. To by se Mark asi rozvedl," usmál se hráč Readingu.

Bale však byl od první chvíle, kdy se Wales kvalifikoval, přesvědčený, že tým může na šampionátu uspět. "Když se podíváte na pohádkové příběhy Řecka nebo Dánska, tak proč bychom něco takového nemohli dokázat my?" prohlásil. "Nepřijeli jsme sem jen do počtu. Máme nějaký cíl a myslím, že jsme zápas od zápasu lepší," dodal.

Bale chce ve finále vyzvat Kroose

Utkání proti Portugalsku bude pro Balea také výjimečné tím, že se postaví proti hvězdnému spoluhráči z Realu Cristianu Ronaldovi. Půjde rovněž o souboj dvou nejdražších hráčů světa. "Víme, že je skvělý a spolu s Messim nastavují laťku všem fotbalistům," uvedl Bale.

"Každý sice mluví o tom, že proti sobě bude hrát Bale s Ronaldem, ale není to tak. Bude to souboj dvou mužstev v semifinále, jedenáct proti jedenácti. Hlavní hvězdou je vždycky tým," řekl Bale, který by se v případě postupu do finále rád potkal s Německem.

Kvůli tomu, že před turnajem si z něj utahoval spoluhráč Toni Kroos. "Říkal, že ve Francii budeme jen na tři zápasy, takže by bylo pěkné, kdybychom proti němu nastoupili ve finále," uvedl Bale. "Postupu do semifinále si obrovsky vážím, je to velká čest. Ale nechci, aby to skončilo už v něm. Chceme jít dál, bojovat a třeba se zapsat do historie," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy