Bale počítal s účastí ve finále už před Eurem, volil podle toho termín dovolené

ČTK ČTK
5. 7. 2016 10:23
Útočník Gareth Bale Bale věří v postup fotbalistů Walesu do finále Eura, už před turnajem tomu přizpůsobil i dovolenou. Zaplatil si ji až od 11. července.
Gareth Bale patří mezi největší hvězdy fotbalového Eura.
Gareth Bale patří mezi největší hvězdy fotbalového Eura. | Foto: Reuters

Paříž  - Fotbalisty Walesu čeká ve středu historické semifinále mistrovství Evropy a útočník Gareth Bale je přesvědčený, že nováček šampionátu může přes Portugalsko postoupit do finále. Šestadvacetiletá hvězda Realu Madrid s tím dokonce počítala už před startem turnaje ve Francii.

"Vždycky jsem věřil, že můžeme něco dokázat," citoval Balea deník Telegraph. "Nebyl jsem jako ostatní, proto jsem si zaplatil dovolenou až od 11. července (den po finále)," připomněl několik reprezentačních spoluhráčů, kteří kvůli nečekanému postupu ze skupiny museli měnit plány.

Místo svatby další zápas

Například jako záložník Joe Ledley, který měl původně v úmyslu se v sobotu, den před finále, oženit. Podobně je na tom trenér Chris Coleman, jehož manželka Charlotte má každým dnem rodit. Nebo rodiče obránce Chrise Guntera, kteří nakonec dali semifinále přednost před svatbou druhého syna v Mexiku.

Gunter měl jít ve čtvrtek bratrovi za svědka, role se ale zhostí videopřenosem přes internet. "Asi si dokážete představit, že náš postup způsobil v plánech naprostý chaos," řekl Gunter. "Radši ani nemyslím na to, co by se stalo, kdybychom postoupili až do finále. To by se Mark asi rozvedl," usmál se hráč Readingu.

Bale však byl od první chvíle, kdy se Wales kvalifikoval, přesvědčený, že tým může na šampionátu uspět. "Když se podíváte na pohádkové příběhy Řecka nebo Dánska, tak proč bychom něco takového nemohli dokázat my?" prohlásil. "Nepřijeli jsme sem jen do počtu. Máme nějaký cíl a myslím, že jsme zápas od zápasu lepší," dodal.

Bale chce ve finále vyzvat Kroose

Utkání proti Portugalsku bude pro Balea také výjimečné tím, že se postaví proti hvězdnému spoluhráči z Realu Cristianu Ronaldovi. Půjde rovněž o souboj dvou nejdražších hráčů světa. "Víme, že je skvělý a spolu s Messim nastavují laťku všem fotbalistům," uvedl Bale.

"Každý sice mluví o tom, že proti sobě bude hrát Bale s Ronaldem, ale není to tak. Bude to souboj dvou mužstev v semifinále, jedenáct proti jedenácti. Hlavní hvězdou je vždycky tým," řekl Bale, který by se v případě postupu do finále rád potkal s Německem.

Kvůli tomu, že před turnajem si z něj utahoval spoluhráč Toni Kroos. "Říkal, že ve Francii budeme jen na tři zápasy, takže by bylo pěkné, kdybychom proti němu nastoupili ve finále," uvedl Bale. "Postupu do semifinále si obrovsky vážím, je to velká čest. Ale nechci, aby to skončilo už v něm. Chceme jít dál, bojovat a třeba se zapsat do historie," dodal.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy