Euro táhlo k televizi i v zámoří. Nejvíce v historii

rou
1. 7. 2008 20:00
Finále vidělo na TSN více než milion diváků
Španělské oslavy vidělo v Kanadě více než 1,4 milionu diváků.
Španělské oslavy vidělo v Kanadě více než 1,4 milionu diváků. | Foto: Reuters

Toronto - Španělský triumf na evropském šampionátu viděly miliony diváků nejen na starém kontinentu, ale historickou sledovanost finále Eura zaznamenalo i v tradičně hokejové Kanadě.

Souboj Španělska s Německem sledovalo na kanadském sportovním kanále TSN v přímém přenosu 1,01 milionu diváků, dalších 318 tisíc fanoušků pak přidala francouzská mutace RDS.

TSN se na pokrytí Eura spojila se sítí Rogers Sportsnet a oba subjekty poprvé v historii odvysílaly všech 31 zápasů evropského šampionátu.

Čtěte více: Zlatý triumf Španělů: Žádná prohra a nejvíc gólů

Průměrně se na zápasy dívalo 309 000 fanoušků, což bylo o sedm procent více než při zatím nejúspěšnějším Euru na TSN v roce 2004.

Pro srovnání, v Česku bylo finále Eura druhým nejsledovanějším zápasem letošního šampionátu na Primě.

U obrazovek ho vidělo 1 223 000 dospělých diváků. Nejvíce táhl zápas ČR - Turecko, ten vidělo 1,908 milionu lidí.

Čtěte také: NHL, nebo finále MS? U Kanaďanů vyhrál šampionát

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy