Euro táhlo k televizi i v zámoří. Nejvíce v historii

rou
1. 7. 2008 20:00
Finále vidělo na TSN více než milion diváků
Španělské oslavy vidělo v Kanadě více než 1,4 milionu diváků.
Španělské oslavy vidělo v Kanadě více než 1,4 milionu diváků. | Foto: Reuters

Toronto - Španělský triumf na evropském šampionátu viděly miliony diváků nejen na starém kontinentu, ale historickou sledovanost finále Eura zaznamenalo i v tradičně hokejové Kanadě.

Souboj Španělska s Německem sledovalo na kanadském sportovním kanále TSN v přímém přenosu 1,01 milionu diváků, dalších 318 tisíc fanoušků pak přidala francouzská mutace RDS.

TSN se na pokrytí Eura spojila se sítí Rogers Sportsnet a oba subjekty poprvé v historii odvysílaly všech 31 zápasů evropského šampionátu.

Čtěte více: Zlatý triumf Španělů: Žádná prohra a nejvíc gólů

Průměrně se na zápasy dívalo 309 000 fanoušků, což bylo o sedm procent více než při zatím nejúspěšnějším Euru na TSN v roce 2004.

Pro srovnání, v Česku bylo finále Eura druhým nejsledovanějším zápasem letošního šampionátu na Primě.

U obrazovek ho vidělo 1 223 000 dospělých diváků. Nejvíce táhl zápas ČR - Turecko, ten vidělo 1,908 milionu lidí.

Čtěte také: NHL, nebo finále MS? U Kanaďanů vyhrál šampionát

 

Právě se děje

před 38 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy