Euforie Barcelony. Lewandowski dostal červenou, Katalánci přesto předvedli obrat

8. 11. 2022 23:34
Fotbalisté Barcelony navzdory vyloučení Roberta Lewandowského vyhráli po obratu ve 14. kole španělské ligy v Pamploně 2:1. Katalánský celek vede neúplnou tabulku o pět bodů před Realem Madrid.
Radost fotbalistů Barcelony
Radost fotbalistů Barcelony | Foto: Reuters

Osasuna otevřela skóre v šesté minutě zásluhou Davida Garcíi. Po půlhodině hry uviděl po druhé žluté za faul loktem ve vzdušném souboji červenou kartu Lewandowski. I přes ztrátu nejlepšího kanonýra svěřenci trenéra Xaviho nepříznivý vývoj otočili. Krátce po změně stran srovnal Pedri a v 85. minutě dokonal obrat střídající Raphinha.

Soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů vyhrál v domácí soutěži páté utkání za sebou. Pamplona zůstala šestá.

Na třetí příčku se díky výhře 3:0 nad nováčkem Valladolidem posunulo Bilbao. Další nováček Girona zvítězila 2:1 na hřišti posledního Elche, které jako jediné v ligovém ročníku čeká na první triumf.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Elche - Girona 1:2 (16. Lirola - 39. Martín, 66. Castellanos), Bilbao - Valladolid 3:0 (19. a 51. Guruzeta, 79. Vivian), Pamplona - FC Barcelona 1:2 (6. D. García - 48. Pedri, 85. Raphinha).

1. FC Barcelona 14 12 1 1 33:5 37
2. Real Madrid 13 10 2 1 31:13 32
3. Bilbao 14 7 3 4 24:14 24
4. Atlético Madrid 13 7 3 3 21:13 24
5. Betis Sevilla 13 7 3 3 17:9 24
6. Pamplona 14 7 2 5 16:14 23
7. San Sebastian 13 7 2 4 17:16 23
8. Vallecano 13 6 3 4 20:16 21