Dva zápasy, šest bodů! Slavia v předehrávce přehrála Baník

1. 8. 2014 22:03
Milan Škoda se trefil i ve druhém utkání sezony a Slavia znovu zvítězila.
Milan Škoda se trefil i ve druhém utkání sezony a Slavia znovu zvítězila. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Léčba Beránkem zabírá. Pražská Slavia zvládla vítězně i druhý zápas nového ročníku Synot ligy, když Baník doma v Edenu přehrála poměrem 3:1.

Svěřenci staronového kouče Miroslava Beránka se tedy v neúplné tabulce vyhoupli na první místo.

Ráz zápasu určila brzká branka, kterou vstřelil už ve 3. minutě Milan Škoda. Po přestávce zvýšil Zmrhal. Ostravané sice snížili zásluhou Baránka, jenže třetí gól sešívaných přidal kapitán Latka.

Přestřelka se strhla až v závěru

Slavia začala utkání skvěle. Baéz se po standardní situaci dostal ke střele z dálky, ale vlastně tím jen přihrál na hlavičku Škodovi, který míč umístil nechytatelně k tyči. Baník tak v lize inkasoval po 281 minutách a v součtu s letní přípravou dokonce po 545 minutách.

Pražany to uklidnilo a mohli se soustředit na rychlé kontry. Postupně se však osměloval i Baník. S pokusy Narhy a Kukece si ale brankář Hrubeš věděl rady. Velkou šanci na zvýšení vedení měl těsně před přestávkou opět Škoda, který pálil po přízemním centru Vukadinoviče. Jenže měl čas pouze na volej, balón mu úplně nesedl a bránu minul.

Po pauze vlétl na hřiště lépe Baník. Narha se hned prokličkoval ke střele ze strany, ale gólman sešívaných byl bezchybný. V 64. minutě byl blízko vyrovnání Greguš, který z přímého kopu trefil spojnici.

Přestřelka se strhla až v poslední čtvrthodině. Nejprve rychlý protiútok po přihrávce Škody využil Zmrhal. Ostravští ovšem rychle odpověděli, když se hlavou prosadil Baránek.

V 85. minutě už ale opět vedli Pražané o dva góly. Na centr z přímého kopu si naběhl navrátilec a expert na podobné situace Latka. Slavia už si poté náskok pohlídala a opět získala tři body.

2. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Branky: 3. Milan Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka - 82. Baránek. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Peřina. ŽK: Baéz - De Azevedo, Greguš. ŽK: 7612.

Slavia: Hrubeš - Mikula (38. Nitrianský), Latka, Bílek, Juhar - Vukadinovič (79. Piták), Baéz, Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda - Balaj (58. Gecov). Trenér: Beránek.

Ostrava: Pavlenka - Sukup, Frydrych, Baránek, Holzer (77. Petrus) - Kukec, Šichor, Greguš, De Azevedo (61. Štěpán) - Svěrkoš (46. Mensah) - Narh. Trenér: Svědík.

1. Slavia 2 2 0 0 5:2 6
2. Jablonec 1 1 0 0 2:0 3
3. Sparta 1 1 0 0 2:1 3
4. Mladá Boleslav 1 1 0 0 1:0 3
5. Plzeň 1 0 1 0 2:2 1
Příbram 1 0 1 0 2:2 1