Šilhavý kvůli Dukle odmítl zahraničí. A chce s ní hrát o poháry

Jakub Martinovský
17. 5. 2016 15:28
Dukla Praha představila nového trenéra. Bude jím Jaroslav Šilhavý, který s klubem podepsal tříletou smlouvu s roční opcí. Do trenérské práce se vrací po půlroční práce, kdy po nepovedeném podzimu opustil lavičku Jablonce. "Chci navázat na práci trenéra Kozla a hrát o poháry," řekl po podpisu smlouvy.
Novým trenérem Dukly Praha bude Jaroslav Šilhavý
Novým trenérem Dukly Praha bude Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Dukla Praha představila nového trenéra. Na místo Luboše Kozla, který na Julisce strávil šest a půl roku přichází bývalý trenér Liberce a Jablonce Jaroslav Šilhavý. S pražským týmem podepsal tříletou smlouvu s jednoletou opcí.

Asistenty mu budou dělat Jaroslav Hynek, který nyní trénoval devatenáctku Dukly, a Jiří Chytrý, se kterým Šilhavý spolupracoval v Jablonci. Trenéra brankářů si Šilhavý také vybral sám. Bude jím Milan Veselý, se kterým spolupracoval také při předchozím trenérském působení.

Kvůli Dukle odmítl zahraničí

"Chceme navázat na práci Luboše Kozla. Trenéra Šilhavého jsme vybrali po zralém uvážení a věřím, že výběr to byl správný,“ komentoval příchod nového trenéra výkonný ředitel Dukly Michal Šrámek.

Jaroslav Šilhavý se vrací do ligového kolotoče po půl roce, kdy po nepovedeném podzimu opustil lavičku Jablonce. "Uteklo to rychle. Mohl jsem dělat věci, na které nebyl čas, ale jsem rád, že se můžu opět vrátit do ligového kolotoče. Měl jsem nabídky i ze zahraničí,“ řekl Šilhavý. O které zahraniční týmy šlo, však neprozradil.

Dukla zakončila letošní sezonu na nelichotivé desáté pozici, což chce nový trenér pro příští sezony vylepšit. "Dukla předváděla velice pěkný fotbal. Herní kvalita je vynikající. Je škoda, že to neproměnili v nějaký pohárový výsledek. Budu se snažit s týmem hrát v horní polovině tabulky a pokusíme se zaútočit i na příčky pro Evropu,“ neklade si malé cíle nový trenér Dukly.

Zkusí přemluvit Bergera, aby nekončil

Pro příští sezonu však nebude moci počítat s Michalem Breznaníkem a Václavem Vašíčkem, kteří se budou vracet do svých klubů z hostování. Dále plánuje ukončit kariéru Tomáš Berger, jehož se Šilhavý ještě pokusí přemluvit, aby své rozhodnutí ukončit ve 30 letech kariéru přehodnotil.

"S Tomášem se chystám promluvit, i když mi bylo řečeno, že jeho rozhodnutí je neměnné,“ nedává si přehnané naděje ohledně opory pražského klubu.

K plánovanému ukončení kariéry se vyjádřil i výkonný ředitel klubu Michal Šrámek. "Mluvil jsem s ním minulý týden a ptal se ho, jestli si to náhodou nerozmyslel. Dával jsem mu za příklad odchod Vladimíra Pucholta, někdejší hvězdu československého filmu, který odjel do Anglie.

Přijel za ním Miroslav Horníček a přemlouval ho. Říkal mu: "Tolik lidí se drží v branži a ty, který máš talent od pánaboha, se rozhodneš zničehonic se toho nechat?“ A Tomáš mi na to řekl: "No vidíte“ a tvářil se spokojeně. Stejně jako byla velká ztráta odchod Pucholta, bude toto i pro fotbal.“

Je pravděpodobné, že ještě před letní přípravou se Dukla rozloučí s dalšími hráči, ale to proběhne až po konzultaci s novým trenérem. Co se týče příchodů, probíhají aktivní jednání s hráči, ale o konkrétních jménech ani jejich počtu se trenér Šilhavý nevyjádřil. "Vše bude záležet na tom, kolik hráčů klub opustí,“ reagoval trenér.

 

Právě se děje

Další zprávy