Šilhavý kvůli Dukle odmítl zahraničí. A chce s ní hrát o poháry

Jakub Martinovský
17. 5. 2016 15:28
Dukla Praha představila nového trenéra. Bude jím Jaroslav Šilhavý, který s klubem podepsal tříletou smlouvu s roční opcí. Do trenérské práce se vrací po půlroční práce, kdy po nepovedeném podzimu opustil lavičku Jablonce. "Chci navázat na práci trenéra Kozla a hrát o poháry," řekl po podpisu smlouvy.
Novým trenérem Dukly Praha bude Jaroslav Šilhavý
Novým trenérem Dukly Praha bude Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Dukla Praha představila nového trenéra. Na místo Luboše Kozla, který na Julisce strávil šest a půl roku přichází bývalý trenér Liberce a Jablonce Jaroslav Šilhavý. S pražským týmem podepsal tříletou smlouvu s jednoletou opcí.

Asistenty mu budou dělat Jaroslav Hynek, který nyní trénoval devatenáctku Dukly, a Jiří Chytrý, se kterým Šilhavý spolupracoval v Jablonci. Trenéra brankářů si Šilhavý také vybral sám. Bude jím Milan Veselý, se kterým spolupracoval také při předchozím trenérském působení.

Kvůli Dukle odmítl zahraničí

"Chceme navázat na práci Luboše Kozla. Trenéra Šilhavého jsme vybrali po zralém uvážení a věřím, že výběr to byl správný,“ komentoval příchod nového trenéra výkonný ředitel Dukly Michal Šrámek.

Jaroslav Šilhavý se vrací do ligového kolotoče po půl roce, kdy po nepovedeném podzimu opustil lavičku Jablonce. "Uteklo to rychle. Mohl jsem dělat věci, na které nebyl čas, ale jsem rád, že se můžu opět vrátit do ligového kolotoče. Měl jsem nabídky i ze zahraničí,“ řekl Šilhavý. O které zahraniční týmy šlo, však neprozradil.

Dukla zakončila letošní sezonu na nelichotivé desáté pozici, což chce nový trenér pro příští sezony vylepšit. "Dukla předváděla velice pěkný fotbal. Herní kvalita je vynikající. Je škoda, že to neproměnili v nějaký pohárový výsledek. Budu se snažit s týmem hrát v horní polovině tabulky a pokusíme se zaútočit i na příčky pro Evropu,“ neklade si malé cíle nový trenér Dukly.

Zkusí přemluvit Bergera, aby nekončil

Pro příští sezonu však nebude moci počítat s Michalem Breznaníkem a Václavem Vašíčkem, kteří se budou vracet do svých klubů z hostování. Dále plánuje ukončit kariéru Tomáš Berger, jehož se Šilhavý ještě pokusí přemluvit, aby své rozhodnutí ukončit ve 30 letech kariéru přehodnotil.

"S Tomášem se chystám promluvit, i když mi bylo řečeno, že jeho rozhodnutí je neměnné,“ nedává si přehnané naděje ohledně opory pražského klubu.

K plánovanému ukončení kariéry se vyjádřil i výkonný ředitel klubu Michal Šrámek. "Mluvil jsem s ním minulý týden a ptal se ho, jestli si to náhodou nerozmyslel. Dával jsem mu za příklad odchod Vladimíra Pucholta, někdejší hvězdu československého filmu, který odjel do Anglie.

Přijel za ním Miroslav Horníček a přemlouval ho. Říkal mu: "Tolik lidí se drží v branži a ty, který máš talent od pánaboha, se rozhodneš zničehonic se toho nechat?“ A Tomáš mi na to řekl: "No vidíte“ a tvářil se spokojeně. Stejně jako byla velká ztráta odchod Pucholta, bude toto i pro fotbal.“

Je pravděpodobné, že ještě před letní přípravou se Dukla rozloučí s dalšími hráči, ale to proběhne až po konzultaci s novým trenérem. Co se týče příchodů, probíhají aktivní jednání s hráči, ale o konkrétních jménech ani jejich počtu se trenér Šilhavý nevyjádřil. "Vše bude záležet na tom, kolik hráčů klub opustí,“ reagoval trenér.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 32 minutami

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Aktualizováno před 52 minutami

Boeing kvůli závadě odložil plánovaný start zkušebního letu kosmické lodi Starliner

Společnost Boeing kvůli závadě odložila plánovaný start druhého zkušebního letu kosmické lodi CST-100 Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Plavidlo bez posádky mělo vzlétnout ve 13:20 východoamerického času (19:20 SELČ). Informovala o tom agentura Reuters

Inženýři Boeingu odhalili během příprav "známky neočekávané polohy ventilů" v pohonném systému lodi, uvedla společnost v prohlášení. Podle Boeingu byl problém objeven při kontrolách systémů lodi po několika bouřích, které region zasáhly.

"Jsme zklamáni dnešním výsledkem a potřebou odložit start Starlineru," uvedl šéf kosmického programu společnosti Boeing John Vollmer. Dodal, že týmy Boeingu a americké vesmírné agentury NASA zajistí bezpečný průběh mise, i kdyby jim to mělo trvat delší dobu.

NASA později informovala, že start zkušebního letu bude pravděpodobně přesunut na středu 4. srpna ve 12:57 východoamerického času (18:57 SELČ).

Zdroj: ČTK
Další zprávy