Déšť, penalta ani další červená Chelsea o výhru nepřipravily

Aktualizováno 23. 8. 2015 19:04
Svěřenci kouče Josého Mourinha konečně v domácí soutěži slaví vítězství.
Cesar Azpilicueta z Chelsea slaví gól v síti WBA
Cesar Azpilicueta z Chelsea slaví gól v síti WBA | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea se v anglické lize dočkali prvního vítězství v sezoně. Díky gólovému příspěvku nové posily z Barcelony útočníka Pedra a brankám dalších dvou španělských hráčů zdolali West Bromwich 3:2. V čele tabulky zůstal po výhře 2:0 nad Evertonem Manchester City.

Courtois zářil, průšvihářem tentokrát Terry

Ve West Bromwichi byla kvůli debutu v dresu Chelsea upřena pozornost na Pedra, první se ale blýskl jeho spoluhráč Thibaut Courtois. Belgický brankář se vrátil do sestavy po trestu za vyloučení z prvního kola a ve 14. minutě vyrazil penaltu Jamese Morrisona.

Krátce nato si Pedro narazil s Edenem Hazardem a díky tečované střele k tyči se za londýnský tým trefil už po dvaceti minutách na hřišti. Za dalších deset minut navíc připravil přihrávkou před odkrytou branku další gól pro Diega Costu.

Morrison sice brzy snížil na 1:2, ale ještě do poločasu vrátil Chelsea dvoubrankové vedení César Azpilicueta. Ve druhé půli oslabil "Blues" kapitán John Terry, který stáhl unikajícího Salomóna Rondóna. Přesilovku brzy využil dalším kontaktním gólem Morrison, další zásah ale už domácí nepřidali.

Citizens se prosadili až po přestávce

City posunula k triumfu nad Evertonem branka Aleksandara Kolarova z 60. minuty, kdy srbský bek propálil brankáře soupeře z ostrého úhlu po přihrávce Raheema Sterlinga.

Druhý gól přidal minutu před koncem Samir Nasri. Manchesterský tým zatím neztratil ani bod a ve třech duelech neinkasoval. Vyrovnat jeho bilanci může Liverpool v pondělní dohrávce s Arsenalem.

Watford, v jehož dresu znovu nedostali příležitost Matěj Vydra a Daniel Pudil, i ve třetím utkání po postupu do Premier League remizoval. Po úvodním výsledku 2:2 dnes podruhé za sebou hrál bez branek, tentokrát doma se Southamptonem.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

West Bromwich - Chelsea 2:3(35. a 59. Morrison - 20. Pedro, 30. Costa, 42. Azpilicueta), Everton - Manchester City 0:2 (60. Kolarov, 88. Nasri), Watford - Southampton 0:0.

1. Manchester City 3 3 0 0 8:0 9
2. Leicester 3 2 1 0 7:4 7
3. Manchester United 3 2 1 0 2:0 7
4. Crystal Palace 3 2 0 1 6:4 6
5. Liverpool 2 2 0 0 2:0 6
6. Swansea 3 1 2 0 5:3 5
7. Everton 3 1 1 1 5:4 4
8. Norwich 3 1 1 1 5:5 4