Debakl po chřipce: Teplice v Olomouci poprvé padly

23. 11. 2009 19:20
Teplice obdržely v Olomouci šest branek
Fotbalisté Sigmy Olomouc slaví gól.
Fotbalisté Sigmy Olomouc slaví gól. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Fotbalisté Teplic, kteří přijeli na Hanou oslabeni o sedm hráčů základní sestavy, poprvé v sezoně prohráli.

Vedoucí tým první ligy prohrál v pondělní dohrávce 15. kole v Olomouci 2:6. Přesto se udržel s dvoubodovým náskokem na čele tabulky.

Sigma naopak vyhrála už pátý zápas v řadě, díky vysokému vítězství nad Teplicemi si skóre z posledních pěti zápasů vylepšila na 19:3 a v tabulce poskočila na sedmé místo před Slavii.

Na vysoké výhře Olomouce se dvěma góly podíleli Ordoš s Dreksou, po gólu přidali Šultes s Janotkou, za hosty se trefili Mahmutovič a Klein.

Teplické fotbalisty už v minulém týdnu kosila chřipka jednoho za druhým. U Martina Smejkala byl dokonce zjištěn virus H1N1, takzvaná prasečí chřipka.

Vedle něj trenéru Plíškovi chyběli kvůli nemoci či zranění i Mareš, Rosa, Ljevakovič, Hesek, Verbíř a Vidlička.

Přesto se fotbalový svaz rozhodl zápas odehrát.

A tak natěšení domácí hráči mohli od úvodních minut do svého soupeře doslova bušit. Přestože agilní Šultes v první šanci v 5. minutě neuspěl, o dvacet minut později Olomoučtí udeřili hned dvakrát.

Při útoku tři na dva si míč vyměnil Bajer s Šultesem, který z pravé strany prostřelil Grigara. O tři minuty později sklepl Šultes míč doprava Petrovi, jeho centr prošel až k Ordošovi, který do protipohybu gólmana Grigara přidal svou sedmou trefu v sezoně.

Ordoš poté sám před Grigarem ve vyložené šanci zaváhal a Šultesovu trefu asistent rozhodčího domácím pro domnělý ofsajd upřel neprávem.

Až v závěru půle se více osmělili i hosté. Jiskru naděje rozdmýchal ještě před přestávkou Mahmutovič, který se parádně hlavou opřel do centru Merziče.

Čtěte dále: Slavia nevyhrála v Jablonci, to Sparta doma zabrala

Hosté se však nemohli vyprostit z olomouckého svěráku ani po pauze. Šultes po rohu z malého vápna přestřelil, ale pak si olomoucký stoper Dreksa překvapivě mezi teplickými stopery počkal na centr Ordoše a hlavou míč umístil do sítě.

Teplice znovu nečekaně zvedly hlavu. Kalivodův trestný kop prodloužil hlavou do sítě z malého vápna Klein. Další standardní situace z dílny obou hráčů málem vedla k vyrovnání, ale Lovásik už o minutu později Kleinovu jemnou teč odvrátil.

Po jednom z brejků Olomouce se však kuriózně zrodil čtvrtý gól. Ránu agilního Šultese zblokoval Lukáš do břevna Grigarovy branky, ale míč se odrazil přímo k dobíhajícímu Ordošovi, který bez problémů zavěsil.

Čtvrtý gól přinesl definitivní zlom. V závěru už hosté odpadli fyzicky a nakonec si odvezli debakl. Stoper Dreksa korunoval svůj střelecký den druhým gólem a po faulu na Šultese přidal z penalty šestou branku Janotka.