Lafata: Posily? Snad teď začnou chodit centry i z druhé strany

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
10. 2. 2016 15:05
David Lafata sice vynechal kvůli zranění poslední přípravná utkání Sparty, ale na jarní premiéru proti Zlínu bude připraven.
Útočník David Lafata ukazuje odznak s portrétem předčasně zesnulého trenéra brankářů Sparty Pavla Srníčka.
Útočník David Lafata ukazuje odznak s portrétem předčasně zesnulého trenéra brankářů Sparty Pavla Srníčka. | Foto: ČTK

Praha - Kapitána fotbalové Sparty Davida Lafatu sice na soustředění ve Španělsku i v neděli proti Žilině na hřiště nepustilo menší zranění, ale v sobotní jarní ligové premiéře ve Zlíně by už neměl chybět.

"Jsem na sto procent připravený nastoupit, takže bude jen záležet na trenérovi, zda mě vrátí do základní sestavy,“ usmíval se nejlepší sparťanský střelec v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Nemáte obavy, že po neúčastí v několika přípravných utkáních může dojít k poklesu formy?

Tři zápasy před odletem do Španělska, včetně předchozí tvrdé přípravy mám za sebou. Tento týden jsem už také v plném tréninku, takže k nějakému hernímu výpadku by nemělo dojít. V každém případě se budu snažit, aby to nebylo znát (úsměv).

Jednoznačně se mluví o tom, že Sparta v zimě svůj tým o dva až tři hráče posílila. Jaký je váš názor?

Podle jmen určitě, ale teprve na hřišti se ukáže, jak nám to bude klapat. Jsme na dobré cestě, ale kde a v čem jsme opravdu silnější než na podzim, ukáží až soutěžní zápasy a  jejich výsledky. Ty budou pro hodnocení rozhodující.

V utkání proti Žilině mířily do trestného území soupeře centry z obou stran. Co to bude pro vás znamenat?

To je samozřejmě  dobře, mohu to jen vítat. Na podzim jsem často čekal na přihrávku jen z jedné strany, a obrana soupeře se tak mohla na naši útočnou akci připravit.

V jakém světle vidíte současný hráčský kádr?

Je v něm kolem dvaceti hráčů a tréninky prozrazují, že každý chce najít cestu do základní sestavy. To je pochopitelně pro náš jednoznačný cíl, kterým je zisk mistrovského titulu, velice důležité.

Na Letné hostíte na jaře první Plzeň, třetí Mladou Boleslav, čtvrtý Liberec i pátou Slavii. Tedy své největší soupeře. Považujete to za velkou výhodu?

Nevím, jestli je to velká výhoda, ale určitě jsme rádi, že právě toto kvarteto přijede na Letnou. Na domácí půdě jsme určitě silnější.

Jste nejen klíčovým hráčem Sparty, ale patříte i do kádru národního mužstva, které čeká v červnu mistrovství Evropy. Myslíte tedy i na Euro?

Myslím především na to, aby se Spartě podařilo vybojovat mistrovský titul. Euro je až za čtyři měsíce, zatímco liga začíná už za tři dny.

Sparta hraje v sobotu ve Zlíně. Jaký je to podle vás soupeř?

Především v domácím prostředí velice silný. Ostatně není náhoda, že na šesté příčce má reálnou šanci bojovat o účast  v evropských pohárech. Pojedeme tam s respektem k tomuto soupeři, ale zároveň s jasným záměrem odvézt si tři body. Pokud chceme letos na jaře slavit na Letné mistrovský titul, tak nic jiného nám nezbývá (úsměv).

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy