Darida pomohl gólem k výhře, Dortmund je poslední

Aktualizováno 31. 1. 2015 21:37
Vladimír Darida proměnil už pátou penaltu v sezoně a pomohl Freiburgu k vítěznému vstupu do jarní části bundesligy, jeho tým vyhrál 4:1 nad Frankfurtem.
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: ČTK

Berlín - Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida proměnil už pátou penaltu v sezoně a pomohl Freiburgu k vítěznému vstupu do jarní části bundesligy, jeho tým vyhrál 4:1 nad Frankfurtem. Freiburg, který přezimoval na posledním místě, se rázem dostal z pásma sestupu. V boji o třetí příčku uspěly Schalke a Mönchegladbach a mají shodně po 30 bodech.

Frankfurt, v jehož kádru chyběl Václav Kadlec, na hřišti Freiburgu vedl zásluhou Russe už od 43. vteřiny a náskok držel hodinu hry. Pak však dostali domácí výhodu pokutového kopu, míč si vzal Darida a přesnou střelou k tyči vyrovnal. Za další dvě minuty otočil skóre Petersen, který následně dosáhl hattricku a definitivně rozhodl. Zažil tak vydařený debut po zimním příchodu z Brém.

Slavit naopak nemohli Češi v Hamburku, který prohrál 0:2 s Kolínem nad Rýnem. Byli u toho brankář Jaroslav Drobný i Petr Jiráček, který hrál do 72. minuty ve středu zálohy.

Také Adam Hloušek se Stuttgartem zažil hořkost z porážky. VfB doma nestačil na Mönchengladbach, který vybojoval výhru 1:0, stejně jako Schalke v souboji s Hannoverem.

Na poslední místo spadl Dortmund, který začal jaro bezbrankovou remízou na hřišti Leverkusenu. Loňský vicemistr nedokázal počtvrté za sebou vyhrát, na místa znamenající záchranu však ztrácí jediný bod. Leverkusen klesl z třetího na páté místo.

Ausburg poskočil na páté místo

Fotbalisté Augsburgu porazili Hoffenheim 3:1 a jsou na pátém místě o skóre za Schalke a Mönchengladbachem. Brémy s českým reprezentantem Theodorem Gebre Selassiem v sestavě porazily Herthu Berlín 2:0, obě branky vstřelil argentinský útočník Franco di Santo.

V posledních šesti minutách prvního poločasu zápasu Augsburgu s Hoffenheimem, který se hrál za vydatného sněžení, padly tři branky. Skóre otevřel po Hojbjergově centru hlavou Altintop, na kterého navázal z přímého kopu pátou trefou v sezoně Werner.

Hoffenheim ale dokázal v poslední minutě snížit, popáté v tomto ročníku bundesligy se trefil také Firmino. Hosté však vyrovnat nedokázali a v nastavení naopak upevnil vítězství bavorského celku Bobadilla.

Brémy začaly jarní část bundesligy velmi aktivně, berlínského soupeře přestřílely poměrem 19:3. Dva z těchto pokusů proměnil Di Santo, jenž má v sezoně na kontě už osm branek. Brémy se ve vyrovnané tabulce posunuly na 12. místo, Hertha je patnáctá o bod nad sestupovým pásmem.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Freiburg - Eintracht Frankfurt 4:1 (63., 69. a 88. Petersen, 61. Darida z pen. - 1. Russ), Hamburk - Kolín nad Rýnem 0:2 (62. a 78. Risse), Mohuč - Paderborn 5:0 (6. a 46. Malli, 69. De Blasis, 82. Allagui, 87. Geis z pen.), Schalke - Hannover 1:0 (32. Höger), Stuttgart - Mönchengladbach 0:1 (71. P. Herrmann), Leverkusen - Dortmund 0:0, Brémy - Hertha Berlín 2:0 (43. a 69. Di Santo), Augsburg - Hoffenheim 3:1 (39. Altintop, 42. Werner, 90.+3 Bobadilla - 45. Firmino).

1. Bayern Mnichov 18 14 3 1 42:8 45
2. Wolfsburg 18 11 4 3 37:18 37
3. Mönchengladbach 18 8 6 4 26:16 30
4. Schalke 18 9 3 6 29:21 30
5. Augsburg 18 10 0 8 25:22 30
6. Leverkusen 18 7 8 3 28:20 29
7. Hoffenheim 18 7 5 6 30:28 26
8. Hannover 18 7 3 8 21:27 24