Další pirát silnic v Citizens. O průkaz přišel i Nasri

ČTK ČTK
4. 4. 2013 18:01
Samir Nasri se stal po Carlosi Tévezovi dalším hráčem Manchesteru City, který přišel na půl roku o řidičský průkaz.
Samir Nasri si od řízení na půl roku odpočine
Samir Nasri si od řízení na půl roku odpočine | Foto: Reuters

Manchester - Francouzský fotbalista Samir Nasri se stal po Carlosi Tévezovi dalším hráčem Manchesteru City, který přišel na půl roku o řidičský průkaz. Pětadvacetiletý záložník dostal trest za opakované překročení rychlosti, navíc musí zaplatit pokutu 2100 liber (asi 64.000 korun).

Nasri byl původně za přestupky z roku 2011 odsouzen už vloni v červnu. Proti trestu se ale odvolal s tím, že nevěděl o tom, že ho policejní kamery zachytily při rychlé jízdě. Následovat proto muselo nové vyšetřování, dnes se Francouz k prohřeškům přiznal.

Argentinský útočník Tévez byl ve středu odsouzen za řízení bez oprávnění a povinného pojištění k 250 hodinám veřejně prospěšných prací. Navíc dostal nový zákaz řízení na šest měsíců a pokutu 1000 liber (asi 30.500 korun).

 

Právě se děje

před 59 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy