Další debakl Leverkusenu. Schick a spol. dostali od Frankfurtu pět gólů

15. 10. 2022 18:07
Fotbalisté Leverkusenu utrpěli v 10. kole německé ligy na hřišti Eintrachtu Frankfurt vysokou porážku 1:5. Z penalty se dvakrát prosadil Kamada.
Jeremie Frimpong
Jeremie Frimpong | Foto: Reuters

Skóre se poprvé změnilo až v nastavení prvního poločasu po opakované penaltě. První pokus Kola Muaniho leverkusenský brankář Hradecky chytil, ale videorozhodčí odhalil, že v době provedení kopu byl finský reprezentant oběma nohama před brankovou čárou, a tak se pokutový kop opakoval. Náhradní exekutor Kamada se již nemýlil.

Po pauze vyrovnal Hincapié, ale naděje Bayeru vzápětí znovu zmrazil Kolo Muani. V 65. minutě zvýšil Lindström chytrým lobem a zanedlouho se podruhé z penalty prosadil Kamada. Faulujícím hráčem byl Hincapié, který za přestupek obdržel druhou žlutou kartu a musel předčasně opustit hrací plochu. Výsledek zpečetil čtyři minuty před koncem Alario, který v létě do Frankfurtu přestoupil právě z Leverkusenu.

Bayer nenavázal na vysoké domácí vítězství 4:0 nad Schalke z minulého kola a propadl se na třetí místo od konce. Druhý nejlepší střelec minulé sezony bundesligy Schick neskóroval už sedm zápasů včetně Ligy mistrů. "Orli" z Frankfurtu se naopak oklepali z porážky 0:3 v Bochumi a v tabulce jsou čtvrtí.

Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance prohrály doma s Mohučí 0:2. V prvním poločase se trefil Ingvartsen, v druhém pojistil vítězství hostů I Če-song. Mohuč zvítězila poprvé po čtyřech utkáních a bodově se dotáhla na osmý Werder.

Stuttgart porazil Bochum 4:1 a dočkal se prvního vítězství v sezoně. Dvakrát se prosadil Silas, po jednom gólu zaznamenali Ahamada a Endo. Za hosty se trefil Zoller. Klub ze Švábska neudržel doma čisté konto už posedmadvacáté v řadě, čímž vytvořil nový rekord bundesligy, opustil ale sestupové pozice. Bochum zůstala poslední.

Šestý Mönchengladbach remizoval ve Wolfsburgu 2:2. Dvakrát se trefil jejich nejlepší střelec Thuram, za "Vlky" se prosadili Gerhardt a Marmúš.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Brémy - Mohuč 0:2 (36. Ingvartsen, 66. I Če-song), Eintracht Frankfurt - Leverkusen 5:1 (45.+5 a 72. obě z pen. Kamada, 58. Kolo Muani, 65. Lindström, 86. Alario - 56. Hincapié), Stuttgart - Bochum 4:1 (3. a 65. Silas, 22. Ahamada, 72. Endo - 29. Zoller), Wolfsburg - Mönchengladbach 2:2 (43. Gerhardt, 69. Marmúš - 14. a 48. Thuram), Lipsko - Hertha Berlín 3:2 (25. Forsberg, 30. Raum, 45. Orbán - 62. Lukebakio z pen., 64. Jovetič).

1. Union Berlín 9 6 2 1 16:6 20
2. Freiburg 9 5 3 1 14:8 18
3. Hoffenheim 10 5 2 3 17:10 17
4. Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 21:17 17
5. Bayern Mnichov 9 4 4 1 24:8 16
6. Mönchengladbach 10 4 4 2 18:14 16
7. Dortmund 9 5 1 3 13:12 16
8. Brémy 10 4 3 3 20:16 15