ČT zatím ligu nepodepsala. Počítá ale s pátkem a sobotou

Luděk Mádl Luděk Mádl
27. 6. 2015 7:00
Česká televize zatím smlouvu o vysílání fotbalové Synot ligy nepodepsala. Pracovně však počítá s vysíláním přenosů v pátek a v sobotu
Ze strany veřejnoprávní televize ještě nic podepsáno není, ale páteční a sobotní přenosy z ligy by měly běžet na ČT Sport a nedělní šlágry na O2 Sport
Ze strany veřejnoprávní televize ještě nic podepsáno není, ale páteční a sobotní přenosy z ligy by měly běžet na ČT Sport a nedělní šlágry na O2 Sport | Foto: Tomáš Liška

Praha - Jisté je, že nový ročník Synot ligy odstartuje o posledním červencovém víkendu. A že se největší šlágry jednotlivých kol budou objevovat na novém televizním kanále O2 Sport, který bude vysílat na placené platformě O2 TV. (více zde)

Další dvě utkání z kola by se měla vysílat "live" na veřejnoprávní televizi, konkrétně na kanálu ČT Sport. "Máme vůli tu smlouvu uzavřít, ale zatím k tomu nedošlo. Snad příští týden," říká k tomu Jiří Ponikelský, šéf programu ČT Sport.

Jak už bylo publikováno, kanál O2 Sport bude mít tzv. právo první volby. To znamená, že si z každého kola vyzobne ten duel, který bude podle jeho dramaturgů nejatraktivnější.

Vysílat by se měl na O2 Sport v neděli, v létě od 19 hodin, počínaje zářím pak od 15 hodin.

"My předběžně počítáme s přenosy v pátek a v sobotu, vždy od 20:15," potvrdil Jiří Ponikelský z ČT Sport. Na tomto kanále poběží vždy v neděli i tradiční sestřih celého kola pod názvem Dohráno.

Televizní zápasy by se krýt neměly

"Pokud by se zápas, který si O2 Sport pro své vysílání vybere, nebude moci hrát v neděli, třeba v souvislosti se starty příslušných týmů v evropských pohárech, budeme flexibilní a v takovém případě odvysíláme náš magnet kola i v jiný den," vysvětluje Marek Kindernay z O2 Sport.

"Pokud by k tomu došlo, zařídí se vše tak, aby se jejich a náš zápas nevysílaly proti sobě," dodává Ponikelský z ČT Sport.

Pak je tu ještě jeden zádrhel. Kanál O2 Sport začne vysílat až 15. srpna. A tou dobou budou odehrána už tři ligová kola. "Nicméně počítáme s tím, že i ty zápasy prvních tří kol naši diváci uvidí. Chceme je totiž odvysílat v rámci promo-smyčky, lákající ve vysílání O2 TV na nový kanál O2 Sport," vysvětluje Kindernay.

Za jakých finančních okolností O2 Sport právo první volby získala, odmítá prozradit. Stejně tak Jiří Ponikelský nechce komentovat ekonomické souvislosti dalšího vysílání Synot ligy na ČT Sport.

O2 Sport má svá práva každopádně na tři sezony. "Chceme to také na tři roky?" doplňuje Ponikelský.

Podle informací Aktuálně.cz se jedná také o tom, že by se každý víkend mohl na ČT Sport vysílat i jeden zápas druhé nejvyšší soutěže, tedy Fotbalové národnmí ligy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy