Citizens vyhráli v Newcastlu, United drží krok

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
6. 5. 2012 19:34
Fotbalisté Manchesteru City porazili v předpoledním kole Premier League Newcastle 2:0. United se drží v závěsu díky výhře nad Swansea.
Manchesterský Toure skóruje poprvé v zápase proti Newcastle United
Manchesterský Toure skóruje poprvé v zápase proti Newcastle United | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru City porazili v předposledním kole Premier League Newcastle 2:0 a i přes vítězství konkurenčních United 2:0 nad Swansea se stále drží v čele soutěže.

O držiteli titulu tak rozhodne až závěrečné kolo, v němž čeká příští neděli City na domácím stadionu Queens Park Rangers a United jedou do Sunderlandu.

Obě branky Citizens v dnešním utkání s Newcastlem vstřelil záložník z Pobřeží slonoviny Yaya Touré. Nejprve se prosadil střelou z poza vápna v 70. minutě, a poté ještě v 89. minutě při přečíslení úspěšně zakončil kombinaci svých spoluhráčů.

Za Manchester United se v utkání proti nováčkovi soutěže trefili z dorážek veterán Paul Scholes a útočník Ashley Young.

Porážku Newcastlu nedokázal stoprocentně využít Tottenham, který Adebayorovým gólem z penalty zachraňoval remízu 1:1 proti Aston Ville. ´Kohoutům´ patří čtvrté místo, Newcastle je pátý.