Chilan Medel přestoupil z Cardiffu do Interu Milán

ČTK ČTK
12. 8. 2014 9:39
Chilský fotbalový reprezentant Gary Medel přestoupil z Cardiffu do Interu Milán.
Gary Medel.
Gary Medel. | Foto: Reuters

Milán - Chilský fotbalový reprezentant Gary Medel přestoupil z Cardiffu do Interu Milán. Italský klub za stopera či defenzivního záložníka podle anglických médií zaplatil 10 milionů liber (asi 349 milionů korun).

Medel patřil ke klíčovým hráčům Chile na letošním mistrovství světa, kde jihoamerický tým ve skupině vyřadil obhájce zlata ze Španělska a v osmifinále vypadl až po penaltách s domácí Brazílií.

Sedmadvacetiletý fotbalista přezdívaný Pitbull přišel do Cardiffu před rokem ze Sevilly, ale s velšským celkem hned sestoupil z Premier League. Předtím působil v Boce Juniors a chilském Universidad Católica. Medel má na hřišti i mimo něj často problémy s disciplínou a v kariéře dostal už třináct červených karet.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy