Chelsea prý Arnhemu zakazovala hrát o Ligu mistrů

ČTK ČTK
3. 4. 2014 13:43
Nizozemský fotbalový celek Vitesse Arnhem čelí obvinění, že spolupráci s Chelsea obětoval vlastní ambice a nechtěl hrát v evropských pohárech.
Bony Wilfried v dresu Vitesse Arnhem.
Bony Wilfried v dresu Vitesse Arnhem. | Foto: ČTK

Amsterodam - Nizozemský fotbalový celek Vitesse Arnhem čelí obvinění, že spolupráci s Chelsea obětoval vlastní ambice a nechtěl hrát v evropských pohárech. V rozhovoru pro deník De Telegraaf to prohlásil bývalý gruzínský majitel klubu Merab Džordania.

O Vitesse, kde v minulosti právě z Chelsea hostoval český obránce Tomáš Kalas, se už kvůli tomu začal zajímat nizozemský svaz. "Požádali jsme je, aby nám vysvětlili, jaká je struktura jejich vedení. V nejbližších dnech budeme mít schůzku se zástupci klubu a poté rozhodneme, jestli je třeba zahájit vyšetřování," citovala prohlášení svazu agentura Reuters.

Podle Džordanii, který klub v roce 2010 zachránil před krachem, se Chelsea několikrát snažila Arnhemu zabránit v postupu do Ligy mistrů. Podle pravidel UEFA celky se stejným majitelem nemohou nastupovat v jedné sezoně ve stejné soutěži.

"Řeknu fanouškům, jak to bylo," prohlásil Džordania. "Chtěl jsem hrát o titul, ale Londýn byl proti. Ambice jsou prý v pořádku, ale Vitesse nesmí postoupit do Ligy mistrů. Proto také loni v červnu z klubu odešel trenér Fred Rutten, protože věděl, že mu nedovolí vyhrát titul," dodal bývalý trenér gruzínské reprezentace a předseda tamního svazu.

Chelsea se k obvinění odmítla vyjádřit a současný ředitel Vitesse Bert Roetert pouze uvedl, že jde o "špatný aprílový vtip".

Současným majitelem arnhemského celku je Rus Alexandr Čirigirinskij, Chelsea patří jeho krajanovi Romanu Abramovičovi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy