Chcete jet na Euro? Za zápas zaplatíte i čtyřicet tisíc

Martin Jůzek
3. 12. 2007 21:35
Na finále Eura stojí vstupenky i 150 tisíc korun
Čeští fotbalisté mají velkou podporu fanoušků
Čeští fotbalisté mají velkou podporu fanoušků | Foto: Ondřej Besperát

Luzern/Praha - Láká vás evropský šampionát a chtěli byste sledovat výkony nejen českého mužstva přímo na stadionech v Rakousku a Švýcarsku?

Počítejte s tím, že vytáhnete z peněženek možná i desetitisíce korun.

Tedy pokud nepatříte mezi hrstku vyvolených, která si vstupenku zajistila v první fázi přímo od evropské federace UEFA.

Na jaře tohoto roku se mohlo žádat o lístky. Jenže naslepo, fanoušci neznali program fotbalistů, ani fakt, zda se vůbec jejich tým na mistrovství probojuje.

Po nedělním losování je jasné, že na svěřence trenéra Brücknera čekají zápasy ve Švýcarsku. První utkání proti domácí reprezentaci otevře celý šampionát. Jestliže hodláte tento duel sledovat živě přímo v Basileji, máte nyní dvě možnosti.

Koupit si vstupenku přes internetové prodejce, nebo vyčkat na distribuci Českomoravským fotbalovým svazem. Obě varianty s sebou přinášejí spíše negativa.

Chcete na finále? Nejlepší lístky za 150 tisíc

Rizikem je sehnat si lístek přes internet. Objevíte množství stránek, které se prezentují jako ověřený distributor. Pomineme-li pochybnosti nad tímto způsobem, zarazí snad všechny cena.

Kategorie 1, tedy místa na hlavní tribuně, přijde fanoušky v přepočtu zhruba na čtyřicet tisíc korun. Za sedadla s horším výhledem zaplatí diváci o pár tisíc méně.

Nejatraktivnější zápas ve skupině, co se soupeře týče, se bude konat v Ženevě. Češi změří síly s Portugalskem a cena vstupenky na internetu se pohybuje ve výši "pouze" deseti tisíc korun.

Finálové střetnutí ve Vídni stálo oficiální cestou 550 eur. Štastlivci, kteří vstupenku získali, mohou na "černém" trhu vydělat. Všudypřítomné společnosti nyní nabízejí lístky za desetinásobek původní ceny.

Ani takové částky však nejsou zárukou, že se nesetkáte s podvrhem.

Varuje před tím i sekretář UEFA Gianni Infantino: "Máme důvod se obávat, že se vyrojí spoustu podvodných nabídek. Proto doporučujeme fanouškům, aby si takové vstupenky nekupovali."

Svazy budou distribuovat vstupenky. Nebude jich mnoho

Nabízí se proto další, oficiální varianta.

Každý zúčastněný stát dostane určitý počet vstupenek, které bude rozdělovat svaz.

Evropská federace tvrdí, že touto cestou přidělí zhruba dvacet procent z celkové kapacity stadionu. Přesné údaje ale budou známy těsně před Vánocemi.

"Neodvážím teď odhadovat, kolik vstupenek nám UEFA přidělí. Vzhledem k tomu, že stadiony jsou menší než loni v Německu, tak se dá očekávat i méně lístků," řekl pro Aktuálně.cz mluvčí ČMFS Václav Tichý.

Třicetisícová kapacita ženevského stánku, kde Češi sehrají dva zápasy základní skupiny, nedává fanouškům velkou naději. A úvodní zápas se Švýcary? Domácí příznivci si takový zápas nebudou chtít nechat ujít a budou mít jasnou přesilu.

Přesto mají Češi jistotu, že při distribuci fotbalovým svazem se dočkají opravdu originálu. Ale na druhou stranu musí počítat s tím, že jejich šance na získání vstupenky je hodně mizivá. Zájem bude obrovský.

 

Právě se děje

Další zprávy