Češi si půjdou na Euru pro medaili, věští bookmakeři

Martin Jůzek
3. 12. 2007 15:34
Podle bookmakerů může český tým porazit i Portugalce
PROSINEC - V základní skupině evropského šampionátu narazí čeští fotbalisté na domácí Švýcary, Turky a Portugalce. Rozhodlo o tom prosincové losování v Lucernu. Na fotce drží bývalý německé trenér Jürgen Klinsmann štítek se jménem České republiky. Ta turnaj navíc začne úvodním utkáním s domácím Švýcarskem.
PROSINEC - V základní skupině evropského šampionátu narazí čeští fotbalisté na domácí Švýcary, Turky a Portugalce. Rozhodlo o tom prosincové losování v Lucernu. Na fotce drží bývalý německé trenér Jürgen Klinsmann štítek se jménem České republiky. Ta turnaj navíc začne úvodním utkáním s domácím Švýcarskem. | Foto: Reuters

Praha - Zklamání? Nikoliv! Čeští fotbalisté by na evropském šampionátu v příštím roce měli podle bookmakerů minimálně obhájit bronzové medaile.

Vzpomínáte ještě na více než tři roky staré semifinále proti Řecku? Nešťastný gól v prodloužení ukončil sen reprezentace o zlatu. Přesto bylo semifinále velkým úspěchem, který se může už v červnu roku 2008 opakovat.

"Oproti předchozím šampionátům je skupina pro národní tým více než přijatelná. Los k nám byl možná přívětivější než při nedávné kvalifikaci o mistrovství světa," řekl pro Aktuálně.cz Lubomír Ježek, mluvčí sázkové kanceláře Tipsport.

Fotbalové legendy vytáhly jako soupeře pro český tým domácí Švýcarsko, dále vicemistry z minulého mistrovství Evropy Portugalce a na závěr Turecko. Možná nejtěžší zápas by mohl přijít hned na úvod.

"Bude to první zápas a hlavně Švýcaři mají výhodu domácího prostředí. Do karet jim nahrává i fakt, že nebudou vůbec unaveni. Každopádně i tak zůstáváme mírným favoritem," předpokládá Ježek.

Národní tým by si podle bookmakerů neměl činit malé ambice. Rozdíl je přesto v pohledu jednotlivých společností.

Nejvíce českému výběru výběru věří Fortuna s kurzem 1,35:1, jenž symbolizuje pravděpodobnost postupu ze skupiny. U Tipsportu je tato možnost vyčíslena hodnotou 1,5:1, nejopatrnější je internetový Bwin s kurzem 1,7:1.

"Můžeme pomýšlet vysoko, i na medaili," dodává Ježek s tím, že hlavní překážkou by mohlo být snad jen zranění některé opory.

Češi mají na to porazit silnější výběr než Portugalsko

Také konkurenční sázková kancelář Fortuna má podobný názor. Ani její experti nepředpokládají, že by hráči pod vedením Karla Brücknera zaváhali. Podle jejich mínění by měli skupinu A dokonce vyhrát a Portugalce nechat na druhé pozici.

"Češi jsou schopni porážet silnější soupeře, než je Portugalsko. Věříme, že se probojují nejméně do čtvrtfinále," sdělil deníku Aktuálně.cz hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Jeho názor, jako názor experta, stojí za zmínku: "Současný reprezentační výběr je mimořádně kvalitní."

Nejen on odhaduje, že nejmenší problém budou mít fotbalisté s Tureckem, které se na šampionát probojovalo s velkým štěstím přes Norsko. Euro-asijský stát je outsiderem skupiny. 

Možnost vsadit si s předstihem platí i při sázce na vítěze celého šampionátu.

Největším favoritem je Německo, na jehož vítězství se kurzy pohybují okolo 5:1. Další země už následují s odstupem, český tým má kurz 7:1 a najdete na internetu i relativně vysokých 15:1. 

Černého Petra si vytáhnou Nizozemci

Problém budou mít jiné fotbalové velmoci.

V sále Kongresového centra v Luzernu to během nedělního losu dvakrát zašumělo, když do skupiny C byly vytaženy týmy Francie a poté Itálie. Bylo jasné, že "skupina smrti" je na světě. O postup budou ještě bojovat Rumuni a Nizozemci.

A právě reprezentace "Oranjes" by podle bookmakerů měla skončit až na třetím místě. Bwin na její postup vypsal kurz 1,85:1, což je vyšší hodnota než u Itálie (1,35:1) a Francie (1,6:1).

"Nizozemci sice dokáží sehrát vynikající zápasy, ale také často zaváhají. Trochu v tomto připomínají balkánské týmy," vysvětluje Ježek, proč také Tipsport řadí Nizozemce až na třetí příčku.

Zároveň však dodává, že kdyby k nim místo Rumunska bylo nalosováno Německo, tak by šlo o pravou skupinu smrti. Už takhle je však jisté, že jeden z velkých favoritů skončí v základní skupině.

 

Právě se děje

Další zprávy