reklama
 
 

Sparťané při pochodu před derby odpalovali dýmovnice. Policie několik fanoušků zadržela

AKTUALIZOVÁNO 17. 9. 2017
Pochod sparťanských příznivců před derby do Vršovic se neobešel bez excesů. Fanoušci letenského klubu odpálili dýmovnici dokonce i v metru na Můstku.

Praha - Policie v souvislosti s fotbalovým derby Slavia - Sparta (2:0) zajistila kolem 25 lidí podezřelých ze spáchání přestupku. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka šlo většinou o případy spojené s používáním pyrotechniky. U jednoho ze zajištěných nelze vyloučit, že jeho jednání bude kvalifikováno jako trestný čin, doplnil Daněk.

Několik set černě oděných fanoušků Sparty se odpoledne vydalo z Letné do centra Prahy a následně na vršovický stadion Slavie na očekávaný zápas. V průvodu hořely dýmovnice a několikrát se ozval dělbuch. Dýmovnici sparťané odpálili i v metru na Můstku.

Pochod, skandující "Jude Slavie", střežily desítky policistů, někteří s sebou měli i psy. U Slavie se k nim pak přidali jezdci na koních.

Při odchodu z letenského stadionu policie zdůraznila, že si účastníci pochodu nesmějí zahalovat tváře a používat pyrotechniku. V odpověď se ozval dělbuch a následně zapálená dýmovnice. Následně policisté u Chotkových sadů několik jedinců zadrželi a vytáhli z davu.

Fanoušci šli tentokrát v černém oblečení. "Všichni jdeme v černé barvě! Proč? Protože to prostě vypadá dobře. K této příležitosti byla vyrobena trika s tématikou 'Antislávisti'," stojí na facebookové události na stránkách Ultras Praha.

Fanouškům cestu znepříjemnil mírný déšť. Při příchodu do vršovického Edenu policie příznivce obou týmů oddělila, z řad sparťanů občas vylétla na přihlížející fanoušky Slavie nedopitá plechovka piva. Objevila se i další dýmovnice.

autoři: ČTK, Sport | 17. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama