Ve vršovickém azylu ještě neprohrály. Pardubice přetlačily Opavu, Sigma bere bod

Aktualizováno 7. 11. 2020 20:48
Fotbalisté Pardubic porazili v 7. kole první ligy Opavu 1:0. Olomoučtí remizovali na hřišti Slovácka bez branek. Vyrovnaný zápas nenabídl příliš mnoho šancí.
Radost fotbalistů Pardubic
Radost fotbalistů Pardubic | Foto: Václav Volf

Sigma natáhla sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na pět zápasů a posunula se na třetí místo neúplné tabulky. Slovácko nezvítězilo ani ve třetím domácím utkání ligové sezony.

Hráči Českých Budějovic prohráli se Zlínem 1:2. Dynamo dostal do vedení před pauzou Petr Javorek, ale v 63. minutě srovnal Petr Buchta a obrat dokonal v 76. minutě střídající Youba Dramé. Jihočeši dál čekají na první vítězství v ligové sezoně a v neúplné tabulce jsou předposlední. "Ševci" v nejvyšší soutěži bodovali po předchozích třech porážkách.

Pardubice přehrály Opavu 1:0. Třetí výhru za sebou bez inkasované branky vystřelil nováčkovi nejvyšší soutěže v 67. minutě Emil Tischler. Východočeši v pražském azylu v Ďolíčku neprohráli ani čtvrtý ligový duel a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na třetí Plzeň a čtvrtou Olomouc, které však mají utkání k dobru. Opava v nejvyšší soutěži nezvítězila venku od loňského července už 20 zápasů.

Ostrava rozcupovala Příbram 4:0. Baník hrál od čtvrté minuty bez vyloučeného Oliviera Kingueho a přesilovku využil až po pauze. Dva góly dal střídající Tomáš Zajíc a po jedné brance přidali další náhradník Nemanja Kuzmanovič a Roman Potočný.

Slezané posedmé v samostatné ligové historii vyhráli venkovní utkání čtyřgólovým rozdílem. Baník vedl dočasný trenér Ondřej Smetana, který nahradil hlavního kouče Luboše Kozla, nakaženého covidem-19. Příbram dál čeká na první výhru v ligové sezoně a v tabulce je poslední.

7. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):

FK Pardubice - SFC Opava 1:0 (0:0)

Branka: 67. Tischler. Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Caletka - Adámková (video). ŽK: Čihák, Krejčí (asistent trenéra), Surzyn, Cadu - Holík, Večerka, Helešic. Bez diváků.

Pardubice: Boháč - Prosek, Čihák, Toml, Surzyn - Jeřábek - Tischler (87. Sláma), Solil, Hlavatý, Cadu (56. Pfeifer) - Černý (69. Huf). Trenér: Novotný.

Opava: Fendrich - Didiba, Žídek, Večerka - Mondek (59. Harazim), Texl (90. Rataj), Holík, Zavadil (81. Darmovzal), Helešic - Juřena (59. Pikul), Dedič. Trenér: Skácel.

Dynamo České Budějovice - Fastav Zlín 1:2 (1:0)

Branky: 42. Javorek - 63. Buchta, 76. Dramé. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Melichar. ŽK: Čavoš - Janetzký, Buchta. Bez diváků.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič (66. Novák), Králik, Talověrov, Skovajsa - Brandner (85. Jánošík), Čavoš, Havelka (79. Bassey), Javorek, Mršič (66. Mészáros) - Van Buren. Trenér: Horejš.

Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Procházka - Fantiš, Jiráček, Hlinka, Čanturišvili - Jawo (90. Simerský), Poznar, Janetzký (46. Dramé). Trenér: Páník.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Vlček, Dresler. ŽK: Bajza - González, Hála. Bez diváků.

Slovácko: Bajza - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko - Havlík, Daníček - Petržela (88. Kubala), Sadílek, Kohút (69. Rezek) - Kliment (69. Cicilia). Trenér: Svědík.

Olomouc: Mandous - Hála, Hubník, Beneš, Zmrzlý - Greššák (84. Poulolo) - González (75. Zahradníček), Breite, Chytil (84. Daněk), Falta (90. Radek Látal) - Nešpor (90. Zifčák). Trenér: Neček.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 0:4 (0:0)

Branky: 57. a 75. Zajíc, 72. Potočný, 85. Kuzmanovič. Rozhodčí: Královec - Moláček, Mokrusch - Cieslar (video). ŽK: Kingue, Rezek, Vais - Potočný, Kuzmanovič. ČK: 4. Kingue. Bez diváků.

Příbram: Melichar - Svoboda, Kingue, Diarra, Cmiljanovič (70. Kleščík) - Pilík (70. Belej), Folprecht, Soldát, Vávra (78. Zorvan) - Rezek (78. Budínský), Vais (86. Boakye). Trenér: Čuhel.

Ostrava: Murin - Fillo, Pokorný, Stronati, Holzer - Potočný (83. Šašinka), Jánoš, Tetour (88. Buchta), Kaloč (46. Zajíc), De Azevedo (46. Mena) - Tijani (46. Kuzmanovič). Trenér: Smetana.