Jsi špatný manažer. Na Kangových sociálních sítích se objevila zpráva pro Rosického

Sport Sport
22. 4. 2022 9:41
Někdejší záložník fotbalové Sparty Guélor Kanga zveřejnil na svých oficiálních účtech zprávu pro Tomáše Rosického. Bývalého špičkového záložníka a současného manažera Sparty označil za nekompetentního.
Guélor Kanga ještě v dresu Sparty.
Guélor Kanga ještě v dresu Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

"Tomáši Rosický, víš, že jsem na hřišti vždycky nechal 100 procent a fanoušci to můžou potvrdit," napsal Kanga na svůj oficiální Twitter i Instagram.

"Od té doby, co jsem odešel, Sparta nevyhrála žádnou trofej. Poslední získala ještě se mnou," napsal Kanga s odkazem na vyhraný MOL Cup, který Sparta ovládla v létě 2020. Následně jednatřicetiletý gabonský špílmachr odešel do Crvene Zvezdy Bělehrad, kde působí dodnes. 

Sparta od jeho odchodu skutečně žádnou trofej nevyhrála. V následující sezoně totiž skončila v lize druhá za Slavií a v poháru vypadla v semifinále se stejným soupeřem. "Býval jsi dobrý fotbalista, ale jsi opravdu špatný manažer," je přesvědčený Kanga.  

Sparta každopádně může v letošní sezoně ještě dvě trofeje získat. Po středeční porážce v Olomouci je sice šance na ligový titul spíše v teoretické rovině, na začátku května se Sparta se Slováckem utká o MOL Cup. Pokud pohár vyhraje, získá stejný počet trofejí, jako za dva a půl roku s Kangou v sestavě. 

Gabonského záložníka k výpadu proti Rosickému dost možná přiměla slova současného sportovního manažera Sparty, který nedávno na uzavřeném setkání s fanoušky údajně prohlásil, že Kanga byl "strašnej deb..".

Rosický ani Sparta tuto kauzu nekomentovali, ale Kanga si výstřižek ze článku o ní dal do svého instagramového příběhu, kde se následně pustil zmíněnými slovy do Rosického. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Vatikán chce prodloužit kritizovanou smlouvu s Čínou o jmenování biskupů

Vatikán usiluje o další prodloužení smlouvy s Čínou o jmenování biskupů, řekl agentuře Reuters papež František. Smlouva, jejíž znění není veřejné, podle něj funguje dobře. Kritici ale poukazují na to, že od jejího vzniku v roce 2018 bylo jmenováno jen šest biskupů. Domnívají se, že Vatikán udělal Pekingu příliš velké ústupky.

Smlouva mezi Vatikánem a Pekingem, které neudržují oficiální diplomatické vztahy, je dočasná a trvá dva roky. Poprvé ji Čína s Vatikánem uzavřely v roce 2018 a v roce 2020 ji prodloužily. Její platnost, pokud se obě země nedohodnou na prodloužení, končí letos v říjnu.

"Smlouva funguje dobře a já doufám, že bude v říjnu obnovena," řekl papež František v sobotním rozhovoru, jehož část agentura Reuters zveřejnila v úterý. Dohodu papež přirovnal ke snahám svých předchůdců, kteří se snažili vytvořit vztahy se zeměmi sovětského bloku.

"Diplomacie je umění možného a schopnost proměnit v realitu věci, které jsou možné," uvedl papež. Dodal, že smlouva není ideální a že jmenování biskupů pokračuje pomalu.

Smlouva však mezi částí hodnostářů a věřících vzbudila kritiku. Poukazují na to, že se souhlasem papeže bylo v Číně od roku 2018 jmenováno pouze šest biskupů. Mezi nejviditelnějšími kritiky je hongkongský kardinál Joseph Zen. "Vatikán snad jednal i v dobré vůli, ale udělal nerozumné rozhodnutí," uvedl v červnu Zen. Situace katolíků v Číně po podepsání dohody se podle něj nezlepšila.

Dohoda ukončila mnoho desetiletí trvající spor o jmenování biskupů. Čína přerušila diplomatické vztahy s Vatikánem v roce 1951 a v roce 1957 Peking založil Čínské sdružení vlasteneckých katolíků, které autoritu papeže odmítalo. Vedle sdružení v Číně funguje desítky let i podzemní katolická církev, jejíž členové jsou ale často vystaveni útlaku ze strany úřadů. Čína má zhruba 1,4 miliardy obyvatel. Ke katolické víře se tam hlásí přes 12 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem, nezákonného obsahu a dezinformací

Evropský parlament schválil dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné lépe chránit konkurenční prostředí na internetu či přimět velké společnosti, jako je Meta Platforms nebo Google, aktivněji bojovat proti nezákonnému obsahu a dezinformacím. Europoslanci přijali pravidla označovaná jako akt o digitálních službách a digitálních trzích, kterými EU poprvé po dvou desetiletích výrazněji reguluje internetové prostředí a reaguje na rychlý vývoj komunikace a obchodování na síti.

Podle aktu  o digitálních službách budou muset platformy zavést opatření proti šíření nezákonného obsahu a dezinformací. Velkým firmám, které tak neučiní, budou hrozit pokuty až do výše šesti procent jejich ročního globálního obratu. Sociální média a internetová tržiště pak budou muset chránit uživatele před nabídkami nelegálního zboží a služeb.

Akt o digitálních trzích zavádí pojem gatekeeper, což je velká společnost významně ovlivňující provoz internetu. Tyto firmy budou mimo jiné sdílet více informací s menší konkurencí odkázanou na jejich služby. Přísnější bude i dohled nad antimonopolními pravidly či kontrola akvizic menších společností těmi velkými. Pokuty jsou vyšší a mohou dosáhnout až deseti procent celosvětového ročního obratu.

Europoslanci po předchozí dohodě se zástupci členských zemí schválili obě normy jasnou většinou hlasů. Definitivně je potvrdí ministři členských zemí na některém z příštích zasedání vedených českým předsednictvím EU.

Další zprávy