Plzeň v přípravě porazila Příbram, Gebre Selassie dal gól za Liberec

Aktualizováno 30. 6. 2021 18:19
Fotbalisté Plzně porazili Příbram 3:0 a také v druhém přípravném zápase vyhráli o tři branky. Liberec i díky gólu navrátilce Theodora Gebre Selassieho zdolal Ústí nad Labem 3:1. Jablonec na úvod letní přípravy prohrál 1:3 v Drážďanech, Teplice rozstřílely dalšího druholigového soupeře Varnsdorf 7:1.
Radost Plzně v utkání se Spartou
Radost Plzně v utkání se Spartou | Foto: Milan Kammermayer

V Přešticích za Plzeň jako první skóroval Chorý v 15. minutě. Na začátku druhého poločasu zvýšil další navrátilec z hostování Janošek a v 79. minutě se do příbramské branky trefil ještě Čermák. Západočeši navázali na sobotní úvodní vítězství 4:1 nad Trnavou. Při premiéře za Viktorii vychytal čisté konto Tvrdoň, který přišel na zkoušku z druholigového Ústí nad Labem.

rážďany poslal do vedení ve 22. minutě Daferner. Jablonečtí vyrovnali zásluhou Kratochvíla, ale krátce před pauzou inkasovali druhý gól od Hosinera. Nováček druhé bundesligy přidal pojistku po hodině hry, kdy se trefil znovu Daferner.

"V prvním poločase jsme hráli docela vyrovnanou partii, ale obě inkasované branky jsme jim prakticky nabídli. Po rychlém protiútoku jsme to vždycky nesmyslně otevřeli a oni nás dvakrát potrestali. Přitom jsme vyrovnali po velmi dobře rozehraném trestném kopu od Honzy Kroba, když oni nezachytili Kratochvílův pohyb. To bylo nádherně sehrané," uvedl jablonecký asistent Zdeněk Klucký pro klubový web. "V druhé sestavě jsme hráli hůř, nedostali jsme se do tempa a nebylo to ono. Domácí nás přehrávali. My jsme dělali zbytečné chyby v defenzivě a inkasovali ještě třetí branku," doplnil Klucký.

Bývalý reprezentant Gebre Selassie, který se vrátil do Liberce po devíti letech v Brémách, zasáhl do druhého přípravného duelu Slovanu. V České Lípě proti Ústí nad Labem ve 30. minutě vyrovnal hlavičkou z rohu na 1:1 a vzápětí asistoval u Bínova gólu. Krátce po změně stran přidal třetí libereckou branku Gembický.

Zatímco při úterní porážce 1:3 s Duklou hrál obvyklý pravý bek Gebre Selassie stopera, dnes nastoupil ve středu zálohy. "Nejenže to je pro kluky náročné fyzicky, ale zkoušíme je i na jiných postech, abychom viděli, kde je případně můžeme využívat," řekl liberecký kouč Pavel Hoftych. "Výsledek samozřejmě není nejpodstatnější, ale jsme rádi, že jsme zápas zvládli a viděli jsme, jak tým pracuje. Je patrné, že hodně věcí z pohledu taktiky skřípe, ale na to máme ještě dostatek času," dodal Hoftych.

Tepličtí v zápase s Varnsdorfem, který se hrál na 3×40 minut, měli sedm různých střelců. Postupně se prosadili Mareček, Laňka, Mareš, Ledecký, Jukl, Hasil a Hyčka. Severočeši navázali na úvodní vítězství 4:2 nad Chomutovem. Pardubice v souboji prvoligových týmů remizovaly 1:1 s Mladou Boleslaví. Východočechy poslal do vedení Cadu, jeho nedávný spoluhráč Ewerton ještě v první půli vyrovnal.

Naopak týmy Bohemians 1905 a Karviné prohrály i svá druhá přípravná utkání. "Klokani" podlehli druholigové Vlašimi 3:5, Karviná s polským Zabrze utrpěla porážku 1:2. České Budějovice v rakouském Freistadtu zahájily přípravu debaklem 0:4 s Dynamem Moskva. Zlín remizoval na stadionu Slovanu Bratislava 1:1.

Přípravná fotbalová utkání:

Dynamo Drážďany - FK Jablonec 3:1 (2:1)

Branky: 22. a 60. Daferner, 42. Hosiner - 36. Kratochvíl.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob - Hübschman - Malínský, Vaníček, Kratochvíl, Pilař - Doležal.

II. poločas: Hrubý - Haitl, Štěpánek, Zelený, Surzyn - Považanec - Pleštil, Kubista, Smejkal, Jovovič - Čvančara. Trenér: Rada.

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Branky: 15. Chorý, 46. Janošek, 79. Čermák.

Sestava Plzně:

I. poločas: Tvrdoň - Havel, Pernica, Gabriel, Hybš - Bucha, N'diaye, Alvir - Pachlopník, Chorý, Mihálik.

II. poločas: Tvrdoň - Koželuh, Kaša, Hejda, Falta - Káčer, Janošek, Čermák - Kayamba, Beauguel, Mosquera. Trenér: Bílek.

MFK Karviná - Górnik Zabrze 1:2 (0:1)

Branky: 48. Jurásek - 3. Rostkowski, 65. Dadok.

Sestava Karviné:

I. poločas: Neuman - Mikuš, Šindelář, Dramé, Kokovas - Sinjavskij, Jursa, Stropek, Vlachovský, Sánchez - Zych.

II. poločas: Ciupa - Křapka, Santos, Dramé, Bartošák - Stropek (62. Teplan), Qose - Sinjavskij, Svoboda, Jurásek - Papadopulos. Trenér: Weber.

Bohemians Praha 1905 - Vlašim 3:5 (2:3)

Branky: 28. Necid, 38. Chramosta, 77. Koubek - 3. a 30. Blecha, 15. Červenka, 60. Višinský, 82. Alijagič.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Valeš - Bederka, Hůlka, Krch - Lehovec, Vrána, Vacek, Musil, Bartek - Chramosta, Necid.

II. poločas: Kouba - Kadlec, Köstl, Vondra - Nový, Ljovin, Novák, Fulnek - Osmančík - Koubek, Puškáč. Trenér: Klusáček.

FK Teplice - Varnsdorf 7:1 (1:0; 4:0; 2:1)

Branky Teplic: 18. Mareček, 46. Laňka, 52. Mareš, 54. Ledecký, 67. Jukl, 93. Hasil, 112. Hyčka.

Základní sestava Teplic: Grigar (40. Čtvrtečka) - Laňka, Mazuch, Chlumecký, Horák - Švanda, Mareček, Trubač, Kronus (40. Štursa) - Mareš, Ledecký.

Od 60. minuty: Čtvrtečka (80. Němeček) - Vondrášek, Knapík, Hasil, Droehnle - Jukl - Kodad, Moulis, Štursa, Hyčka - Vachoušek (90. Hural). Trenér: R. Kučera.

Slovan Liberec - Ústí nad Labem 3:1 (2:1)

Branky: 30. Gebre Selassie, 31. Bína, 47. Gembický - 21. Prošek.

Sestava Liberce:

I. poločas: Vliegen - Fukala, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Bína, Gebre Selassie, Casar, Nečas - Rabušic, Rondič.

II. poločas: Hasalík - Bína (58. Polyák), Lehoczki, Kranthove, Gembický - Matoušek, Michal, Purzitidis, Faško - Diamé, Novotný. Trenér: Hoftych.

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Branky: 24. Cadu - 43. Ewerton.

Sestavy:

Pardubice:

I. poločas: Letáček - Cadu, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Tischler, Solil, Beran, Kostka - Černý.

II. poločas: Letáček - Prosek, Jakab, Toml (69. Šejvl), Červ - Jeřábek (69. Čelůstka) - Sokol, Dufek, Cienciala, Ramos - Huf. Trenér: Novotný.

M. Boleslav:

I. poločas: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Dancák, Matějovský - Skalák, Ladra, Ewerton - Fila.

II. poločas: Halouska - Píchal, Plechatý, Šimek, Jurásek - Smrž, Jirásek (78. Hönig), D. Mašek, L. Mašek - Mužík, Mešanovič. Trenér: Jarolím.

Dynamo České Budějovice - Dynamo Moskva 0:4 (0:1)

Branky: 24. Lesovoj z pen., 47. N'Jie, 53. Gladyšev, 55. Zacharjan.

Sestavy Č. Budějovic: Vorel (46. Kerl) - Čolič, Havel (46. Bednár), Talověrov, Mašek (46. Skovajsa) - Javorek (46. Valenta), Čavoš (60. Malecha) - Dordič (60. Kousal), Hellebrand, Mršič (46. Brandner) - Škoda (46. Bassey). Trenér: Horejš.

Slovan Bratislava - Fastav Zlín 1:1 (0:1)

Branky: 61. De Marco - 33. Poznar.

Sestava Zlína:

I. poločas: Dostál - Fillo, Vraštil, Procházka, Matejov - Reiter, Hlinka, Hrubý, Fantiš - Janetzký, Poznar.

II. poločas: Rakovan - Matejov (68. Bobčík), Simerský, Vraštil (68. Kolář), Cedidla - Čanturišvili, Hrubý (60. Hrdlička), Hlinka, Reiter - Martínez, Poznar (68. Nečas). Trenér: Jelínek.