Hušbauer měl jít ven. Podle komise rozhodčích sudí Marek odpustil Slavii červenou

14. 8. 2019 8:55
Fotbalisté Slavie měli podle komise rozhodčích v uplynulém 5. kole první ligy proti Liberci dohrávat v oslabení.
Josef Hušbauer
Josef Hušbauer | Foto: Milan Kammermayer

Rozhodčí Emanuel Marek chybně odpustil záložníkovi Pražanů Josefu Hušbauerovi druhou žlutou kartu a tím pádem vyloučení za nesportovní chování. Komise o tom informovala v komuniké.

Hušbauer v 73. minutě takticky fauloval na polovině hřiště, dostal žlutou kartu a následně ve vzteku zakopl míč. Rozhodčí mu ale druhé napomenutí neudělil a vyloučení mu odpustil. Slavia ve zbytku utkání udržela vedení a zvítězila 1:0, čímž si pojistila první místo v tabulce.

Chyby se dopustil také sudí Pavel Franěk. V 15. minutě nedělního utkání mezi Mladou Boleslaví a Spartou neodpískal pokutový kop pro domácí a penaltu nařídil až po zhlédnutí záběrů, které mu odeslal videorozhodčí.