Hapalovým asistentem bude i ve Spartě Brunegraf

ČTK ČTK
4. 4. 2018 15:12
Slovenský svaz uvolnil do Sparty Oto Brunegrafa, který bude dělat asistenta Pavlu Hapalovi.
Pavel Hapal
Pavel Hapal | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Trenér fotbalistů Sparty Pavel Hapal bude i v letenském celku spolupracovat se svým dlouholetým asistentem Otem Brunegrafem. Výkonný výbor slovenského svazu dnes schválil uvolnění pětačtyřicetiletého kouče od reprezentace do 21 let.

Brunegraf se s Hapalem potkal v roce 2007 u týmu Nitry a poté spolu působili v Mladé Boleslavi, Žilině, Lubinu, Senici a naposledy u slovenské jednadvacítky. Reprezentace se ujali před třemi lety a dovedli ji na loňské mistrovství Evropy, kde jejich svěřenci skončili v základní skupině.

Po Hapalově březnovém odchodu do Sparty vedl Brunegraf jednadvacítku ve dvou kvalifikačních zápasech s Albánií, které Slováci vyhráli 3:2 a 4:1. "Můj přesun do Sparty by měl být co nejrychlejší, ale nevím přesně, kdy k němu dojde," řekl na svazovém webu Brunegraf.

"Dnes jsme celou věc s Otem Brunegrafem probírali a umožnili jsme mu, aby mohl i ve Spartě pokračovat ve spolupráci s Pavlem Hapalem," uvedl viceprezident slovenského svazu Karol Belaník. "My teď musíme najít trenéra pro jednadvacítku. Kandidáta zatím nemáme," dodal.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
Další zprávy