Hapalovým asistentem bude i ve Spartě Brunegraf

ČTK ČTK
4. 4. 2018 15:12
Slovenský svaz uvolnil do Sparty Oto Brunegrafa, který bude dělat asistenta Pavlu Hapalovi.
Pavel Hapal
Pavel Hapal | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Trenér fotbalistů Sparty Pavel Hapal bude i v letenském celku spolupracovat se svým dlouholetým asistentem Otem Brunegrafem. Výkonný výbor slovenského svazu dnes schválil uvolnění pětačtyřicetiletého kouče od reprezentace do 21 let.

Brunegraf se s Hapalem potkal v roce 2007 u týmu Nitry a poté spolu působili v Mladé Boleslavi, Žilině, Lubinu, Senici a naposledy u slovenské jednadvacítky. Reprezentace se ujali před třemi lety a dovedli ji na loňské mistrovství Evropy, kde jejich svěřenci skončili v základní skupině.

Po Hapalově březnovém odchodu do Sparty vedl Brunegraf jednadvacítku ve dvou kvalifikačních zápasech s Albánií, které Slováci vyhráli 3:2 a 4:1. "Můj přesun do Sparty by měl být co nejrychlejší, ale nevím přesně, kdy k němu dojde," řekl na svazovém webu Brunegraf.

"Dnes jsme celou věc s Otem Brunegrafem probírali a umožnili jsme mu, aby mohl i ve Spartě pokračovat ve spolupráci s Pavlem Hapalem," uvedl viceprezident slovenského svazu Karol Belaník. "My teď musíme najít trenéra pro jednadvacítku. Kandidáta zatím nemáme," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy