Fotbalový stadion v Brně dostane kamerový systém za deset milionů

ČTK ČTK
20. 9. 2017 13:12
Městský stadion v Brně, na kterém hraje i prvoligové Zbrojovka, bude napojen na městský kamerový systém. Brno to přijde na 10 milionů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Petr Doubek

Brno - Brno pořídí kamerový systém na městský stadion na Srbské ulici, kde hrají fotbalisté prvoligové Zbrojovky. Napojí ho na centrální městský dohledový systém, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Město tím chce zvýšit bezpečnost. Náklady jsou deset milionů korun, hotovo by mělo být v první polovině příštího roku.

Radní schválili investiční záměr na vybudování kamerového systému a rozšíření městského dohledového systému. "Současný systém, který na stadionu je, nesplňuje moderní parametry a ani není napojený na městský kamerový dohledový systém, který máme stažený v jednom centru pomocí optického přenosu. Dokážeme díky tomu monitorovat křižovatky, nebezpečná místa a podobně," uvedl Hladík.

Město nejprve osadí kamery na stadionu, potom i do jeho okolí a natáhne do místa optický kabel, pomocí kterého se kamery napojí na celoměstský systém. "Chceme zajistit bezpečnost lidí jak na stadionu, tak v jeho okolí. Požadavek umístění kamer vychází i z parametrů Fotbalové asociace České republiky, která stanovuje pravidla, za jakých je možné hrát zápasy první fotbalové ligy," doplnil Hladík.

Kamery budou sloužit bezpečnostním složkám při fotbalových utkáních a jiných sportovních nebo kulturních akcích, které se na stadionu konají. Náklady pokryje rozpočet města.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy