Fotbalový stadion v Brně dostane kamerový systém za deset milionů

ČTK ČTK
20. 9. 2017 13:12
Městský stadion v Brně, na kterém hraje i prvoligové Zbrojovka, bude napojen na městský kamerový systém. Brno to přijde na 10 milionů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Petr Doubek

Brno - Brno pořídí kamerový systém na městský stadion na Srbské ulici, kde hrají fotbalisté prvoligové Zbrojovky. Napojí ho na centrální městský dohledový systém, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Město tím chce zvýšit bezpečnost. Náklady jsou deset milionů korun, hotovo by mělo být v první polovině příštího roku.

Radní schválili investiční záměr na vybudování kamerového systému a rozšíření městského dohledového systému. "Současný systém, který na stadionu je, nesplňuje moderní parametry a ani není napojený na městský kamerový dohledový systém, který máme stažený v jednom centru pomocí optického přenosu. Dokážeme díky tomu monitorovat křižovatky, nebezpečná místa a podobně," uvedl Hladík.

Město nejprve osadí kamery na stadionu, potom i do jeho okolí a natáhne do místa optický kabel, pomocí kterého se kamery napojí na celoměstský systém. "Chceme zajistit bezpečnost lidí jak na stadionu, tak v jeho okolí. Požadavek umístění kamer vychází i z parametrů Fotbalové asociace České republiky, která stanovuje pravidla, za jakých je možné hrát zápasy první fotbalové ligy," doplnil Hladík.

Kamery budou sloužit bezpečnostním složkám při fotbalových utkáních a jiných sportovních nebo kulturních akcích, které se na stadionu konají. Náklady pokryje rozpočet města.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy