Jablonec otočil zápas v Olomouci a bodoval v sedmém zápase v řadě

22. 12. 2020 17:40
Fotbalisté Jablonce ve posledním letošním 14. kole první ligy vyhráli 3:1 v Olomouci. Severočeši v natáhli sérii bez porážky na sedm zápasů a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo. Za hosty se dvakrát prosadil Martin Doležal a z penalty Tomáš Ladra. Sigmu, která prohrála po jedenácti kolech, poslal do vedení Mojmír Chytil.
Florent Poulolo a Martin Doležal
Florent Poulolo a Martin Doležal | Foto: ČTK

Úvod zápasu patřil Jablonci a už ve třetí minutě se do vápna dostali Považanec s Ladrou, přes blokující obránce se ale k zakončení nedostali. O tři minuty později se ke střele zpoza vápna odhodlal hostující Pilař a jeho povedený pokus z voleje vytáhl Mandous konečky prstů na tyč.

Sigma poprvé zahrozila ve 22. minutě, kdy González střílel těsně vedle. O dvě minuty později už domácí vedli - Vepřek našel centrem Chytila a ten otevřel skóre. Stejně jako v předchozích pěti zápasech, které skončily remízami 1:1, však Olomouc náskok neudržela.

O deset minut později si na Krobův centr naskočil Doležal a vyrovnal. Domácí to nerozhodilo a ještě před přestávkou si mohli vzít vedení zpět. Střelci první branky Chytilovi ale pokus zpoza vápna nesedla a poté neuspěl ani González, jehož hlavička skončila nad.

Do druhého poločasu vstoupil Jablonec ve velkém stylu a během jediné minuty měl hned dvakrát blízko k další brance. Při Pilařově střele se však reflexivním zákrokem blýskl Mandous a vzápětí při hlavičce Doležala zachránilo olomouckého brankáře břevno.

V 65. minutě nejprve Chytil prováhal dobrou šanci a z následného protiútoku trefil Zelený ve vápně ruku Sladkého a rozhodčí nařídil pokutový kop pro Jablonec. K penaltě se postavil Ladra a i když Mandous vystihl směr a na míč si sáhl, poslal hostující záložník Severočechy do vedení.

Sedm minut před koncem se podruhé prosadil Doležal a čtvrtou brankou v posledních čtyřech zápasech rozhodl o výhře Jablonce. Severočeský celek tak vyhrál šesté z posledních sedmi utkání a v neúplné tabulce se posunul na druhé místo. Olomouc naopak našla přemožitele po jedenácti kolech a je čtvrtá.

14. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:3 (1:1)

Branka: 24. Chytil - 36. a 83. Doležal, 67. Ladra z pen. Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Dohnálek - Adámková (video). ŽK: Hubník - Krob, Hübschman, Martinec. Bez diváků.

Sestavy:

Olomouc: Mandous - Sladký (78. Radek Látal), Hubník, Poulolo, Vepřek - González (85. Zahradníček), Breite (46. Greššák), Houska, Chytil, Falta (78. Hála) - Yunis (46. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob - Pleštil (68. Jovovič), Považanec (90.+2 R. Hrubý), Hübschman, Ladra, Pilař (76. Podaný) - Doležal. Trenér: Rada.

před 60 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.