Barošovy vulgarity bude řešit disciplinárka

ČTK ČTK
4. 12. 2017 12:46
Disciplinární komise bude na příštím zasedání řešit i výroky Milana Baroše, který po utkání na Slavii sjel rozhodčího Jana Jílka.
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se bude zabývat výroky ostravského útočníka Milana Baroše po pátečním prvoligovém utkání na hřišti Slavie, kde Baník prohrál 1:2. Baroš se po utkání zlobil na sudího Jana Jílka, že po zákroku na něj neodpískal pokutový kop, a podle novinářů při odchodu ze hřiště vulgárně nadával.

"Kde je ten zk****syn? Doufám, že o tom budete psát zase aspoň čtyři dny," citoval Baroše deník Sport. Disciplinární komise tak dnes odhlasovala, že s kapitánem Baníku a bývalým reprezentantem zahájí řízení. Případ posoudí na čtvrtečním pravidelném zasedání.

"Komise zahájila disciplinární řízení s panem Milanem Barošem pro možný disciplinární přečin Pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám, poté co použil hrubé vulgární výrazy na adresu rozhodčího," stojí v prohlášení komise.

Ta se bude rovněž zabývat chováním fanoušků právě v utkání mezi Slavií a Ostravou. Příznivci hostů totiž přerušili zápas, když používali pyrotechniku a ničili zařízení stadionu. Trest hrozí nejen Baníku, ale také Slavii za porušení povinností pořádajícího klubu, jelikož nezabránila fanouškům v pronesení pyrotechniky na stadion.

Pro Baník by mohl být trest o to přísnější, že už v úvodu sezony měl s fanoušky problém zejména v utkání na Slovácku. Komise proto rozhodla, že ostravský klub odehraje jedno venkovní utkání bez svých příznivců, následně však tento postih podmínečně odložila.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy